Riigi Kinnisvara AS müügitulu kasvas kolmandiku võrra

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatus esitles 27. augustil ettevõtte nõukogule I poolaasta majandustulemusi.

RKAS-i 2009. majandusaasta esimese 6 kuu müügitulu oli 207,864 miljonit krooni, mis on 51,891 miljonit krooni rohkem, kui möödunud aasta samal perioodil. Ettevõtte poolaasta puhaskasum oli 16,6 miljonit krooni, mis on suurenenud 3,2 miljoni krooni võrra võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Üüritulu teeniti esimesel poolaastal 113,1 miljonit krooni, mis on 6 miljonit krooni vähem, kui aasta tagasi samal perioodil. „Koostöös klientide ja partneritega on RKAS leidnud võimalusi üürihindade alandamiseks, seda peamiselt seoses haldusteenuste hindade langusega. Tulu vähenemine on tingitud ka RKAS enda kulude kokkuhoiust ning riigiasutuste poolt optimeerimise käigus vabanenud pindadest,“ sõnas nõukogu esimees Taavi Rõivas.

Ettevõtte I poolaasta majandustulemustele lisaks anti ülevaade suurematest alustatud ning lõpule jõudvatest ehitusprojektidest.

Käesoleval aastal on Tallinnas valminud uus politseihoone Kolde Puiesteel, Lasnamäe 2 büroohoone, kus lisaks Riigi Kinnisvara ASile on rentnikuks EAS ja Töötukassa, Siseministeeriumi Laia tänava hoone rekonstruktsioon.  „Koolid korda“ programmi raames antakse käesoleva aasta 1. septembriks üle täielikult rekonstrueeritud Viljandi Maagümnaasiumi algklasside hoone. Lõppenud on ka Raudna ajaloolise ringtalli müüri renoveerimineja  Koidula raudteepiirijaama ehituse esimene etapp.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus