Riigi Kinnisvara ja NCC Ehitus lõid käed Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi uue hoone rajamiseks

Täna, 14. jaanuaril 2009 allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse liige Elari Udam ja NCC Ehitus AS-i juhatuse esimees Toomas Aak Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi uue hoone ehituse peatöövõtulepingu.

Rajatava labori- ja büroohoone ehitusmaksumus käibemaksuga on 109 miljonit krooni, hoone ehitatakse Tallinnasse aadressil Rahumäe tee 6 asuvale kinnistule ning see valmib 2010. aasta oktoobris. Seitsme maapealse ja kahe maa-aluse korrusega 10 076,4 ruutmeetri suuruse suletud netopinnaga hoone on projekteerinud AS Amhold.

„Tegemist on olulise riikliku investeeringuga, millel tänast päeva arvestades mitmekordne efekt. Kohtueelse uurimistegevusega tegelejad saavad lõpuks väärilised ruumid, ehitajatele annab see mahukas objekt tööd ja leiba ning riigi kaukasse laekuvad maksud,“ sõnas Elari Udam, Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige.

NCC Ehituse ülesandeks on nii hoone kui ka kõigi muude krundile planeeritud rajatiste terviklik väljaehitamine, koos hoone spetsiifikast tulenevate ja selle teenindamiseks vajalike erilahendustega kommunikatsioonide ehitustöödega.

“Läänemereregiooni kaasaegseima kohtuekspertiisikompleksi ehitustöö võitsime Justiitsministeeriumi poolt läbi viidud riigihanke konkursi korras, millest võttis osa 14 ehitusfirmat. Sedavõrd tugevas konkurentsis tehtud soodsaim pakkumine näitab selgesti, et ettevõte on ehitusturul toimunud muudatustega kiirest kohanenud ja me saame pakkuda teistest turuosalistest paremat hinda,” ütles NCC Ehitus AS-i juhatuse esimees Toomas Aak.“

NCC Ehitus AS on Põhjamaade ühe suurima ja vanima ehituskontserni NCC tütarfirma, kes on Eestis tegutsenud 12 aastat.

RKAS on 2001. aastal loodud Eesti Vabariigile kuuluv 1,46 miljardi krooni suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Eesti Vabariigile. Aktsiaid valitseb Rahandusministeerium.

Fotod

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine