Riigi Kinnisvara: Jõgeval valmib suve lõpus kaasaegne Keskkonnaameti tehnoloogiahoone

Riigi Kinnisvara / RKAS31. märtsil saime Jõgeval Suur tn 30 aadressil tähistada ühekorraga hoone ehituse kahte etappi. Keskkonnaameti tehnoloogiahoonele asetati nurgakivi ning maksimumkõrguse saavutamise puhul toodi alla sarikapärg.

Hoones hakatakse hoidma Keskkonnameti Jõgeva piirkonnakontori tööks vajalikku tehnikat – lisaks autodele tekib võimalus parkida ATV-sid, paate, haagiseid ja muid masinaid. Keskkonnaametil ei ole oma eritehnika hoiustamiseks Jõgeva vallas praegu häid lahendusi, kuid see võimalus tekib juba 2023. aasta suve lõpus, kui riigimaja vahetus lähenduses valmib kaasaegne tehnoloogiahoone.

Tehnoloogiahoones tagatakse funktsionaalsus, energiasäästlikkus ja vastupidavus. Keskkonnahoidu silmas pidades on ehitis planeeritud A-energiaklassile vastavalt. Katusele paigaldatakse päikesepaneelid ning soodsates tingimustes saab hoone nende abil kätte kogu oma vajamineva elektrienergia. Tehnoloogiahoone paikneb elumajade vahel, mistõttu on selle visuaalne väljanägemine oluline. Hoone kaetakse puitfassaadiga, mis sobitub Jõgeva kesklinna ja elamupiirkonda.

Jõgeva vallavanem Angela Saksing rääkis: „Jõgeva vallavalitsusel on hea meel, et Keskkonnaamet on leidnud endale sobiva koha meie kesklinnas. Tehnoloogiahoone lahendus sobitub hästi Jõgeva peatänava äärde ning loob lisavõimalused parkimiseks. On tore, et ajal, kui riik ennast väiksematest paikadest pigem koomale tõmbab, leidub riigiasutus, kes peab võimalikuks maakonnakeskusse investeerida, ehitada ning laieneda. See annab lootust, et Keskkonnaameti töökohad Jõgeval säilivad ka tulevikus.“

„Keskkonnaametil on üle 30 kontori Eestimaa eri nurkades, mis võimaldab meil valdkonna spetsialistidele pakkuda töökohta nende kodu lähedal. Teisalt saame piirkondades tekkivate keskkonnaprobleemide korral nii ka kiiremini reageerida,“ sõnas Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra. „Jõgeval on Keskkonnaametil kasutuses 7 sõidukit, 3 maastikusõidukit, 3 haagist ja 2 paati. Seni oleme tehnikat hoidnud Endla looduskeskuse juures või Jõgeva päästekomando garaažis, nüüd on aga aeg rõõmustada, sest saame kõik oma tehnika ühe katuse alla,“ lisas Vakra.

„Energia- ja keskkonnasäästlik tehnoloogiahoone hakkab sümbioosis tööle 2021. aastal avatud Jõgeva riigimajaga. Peagi saavad riigimaja Keskkonnaameti töötajad oma tööks vajalikku eritehnikat hoiustada kvaliteetsetes tingimustes oma töökoha lähedal. Meil on hea meel, et projekt on edenenud suurepärases koostöös ning saame olla osalised Jõgeva valla piirkonna arengus ja luua Keskkonnaametile tööks hädavajalikku keskkonda,” rääkis Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

„Objekti ehitus on sujunud plaanipäraselt, võib isegi öelda, et oleme ehitustöödega natukene graafikust eespool, kui esialgu plaanisime. Hetkel tegeleme juba põrandaaluste eriosadega ehk varsti saame alustada põrandate ehitustöödega. Siiani on koostöö tellijaga olnud väga konstruktiivne ja usume, et see jätkub nii ehitustööde lõpuni,” ütles Dreibau OÜ juhatuse liige Oliver Akenpärg.

Tehnoloogiahoone suletud netopind on 278,7 m2. Hoonesse on plaanitud kaheksa eraldatud, kuid läbikäidavat erineva otstarbega boksi ja väike laoruum. Tehnoloogiahoonesse tulevad kohad haagistega autode ja kerghaagisel ATV-de hoidmiseks. Õuealale on plaanitud kuuekohaline parkla ning väline manööverdamisala. Lisaks tuleb avatud varjualune veel kolmele masinale. Siseruumi lisatakse kolm töölauda ja luuakse internetiühendus, et esmased töötoimingud saaks kohapeal ära teha.

Arendusprojekti maksumus on ligikaudu 1,3 miljonit, millele lisandub käibemaks. Hoone arhitekt on Anu Kulbach ning projekteerija Kuubik Projekt OÜ. Ehitajad on Dreibau OÜ ja Arens Ehitustööd OÜ. Tellija on Keskkonnaamet ning omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal