Riigi Kinnisvara: Tallinna uus kohtumaja otsib konkursiga kunsti

Riigi Kinnisvara / RKASRiigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Harju Maakohtu uue siseruumi.

Konkursi eesmärk on leida parim ideelahendus 2018. aasta kevadel valmiva uue Harju Maakohtu kohtumaja avalikku alasse paigutatavale kunstiteosele. Harju Maakohtu uus paikneb Lubja tn 4, Tallinnas. Teos hakkab paiknema hoone väiksemas aatriumis kõrguva installatsioonina. Antud ruum on peamiseks sissepääsualaks hoone peasaali ning eeldatavalt peamine asukoht avalikku tähelepanu saavate ürituste korraldamiseks.

Teose ja materjal on piiratud mittepõlevateks materjalideks – klaas, kivi, metall, eelistatuim on klaas. Taies peab esindama Eesti installatiivse kunsti hetkeseisu, olema esinduslik ning dekoratiivse iseloomuga. Ideelahenduse peab haakuma kaudselt kohtu tegevusvaldkonnast tulenevate ühiskondlike seostega. Eelistatud on modernne käsitluslaad.

Žüriisse kuuluvad Eesti Kunstnike Liidu esindajad Taavi Talve ja Maret Sarapu, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad ja Liisa Kaljula, kohtu esimees Meelis Eerik, täiendava eksperdina Liivalaia kohtumaja juht Aulike Salo ning Harju Maakohtu uue sisearhitekt Pille Lausmäe.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib RKAS läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 975 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, preemia sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses. Teise ja kolmanda preemia suurused on vastavalt 650 eurot ja 325 eurot.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 19. juuni 2017 kell 12:00.

Konkursi võistlusjuhend ja selle juurde kuuluvad lisad leiate RKASi kodulehelt rubriigis „Alla siseriikliku piirmäära hanked ja kunstikonkursid”. Eraisik, kellel registrikood puudub, saab hanke juurde registreerimiseks kasutada isikukoodi.

Kunstikonkursi korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoseid tuleb tellida, kui ehitustöid teostatakse vähemalt 625 000 euro ulatuses. Kunstiteoste tellimise ülempiir on 65 000 eurot. Summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

48 − = 42

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine