RKAS kuue kuu puhaskasum oli 107, 53 miljonit krooni

AS-i (RKAS) juhatus esitles 5. augustil ettevõtte nõukogule I poolaasta majandustulemusi.

-i  konsolideerimisgrupi 2010. majandusaasta esimese 6 kuu puhaskasum oli 107,53 miljonit krooni, mis on suurenenud 90,9 miljoni krooni võrra võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kasumi märkimisväärne kasv on tingitud objektide müügist saadud erakorralisest tulust.

Üüritulu teeniti esimesel poolaastal 103,67 miljonit krooni, mis on 9,5 miljonit krooni vähem, kui aasta tagasi samal perioodil. Üüri alalaekumine 2,978 miljoni krooni võrra võrreldes käesoleva aasta eelarvega on tingitud eelkõige üüripindade vähenemisest ning üüriläbirääkimistel peale eelarve kinnitamist kokkuleppeliselt vähendatud üürisummadest.

AS on andnud märkimisväärse panuse valitsussektori eelarvepositsiooni parandamisse,“ ütles nõukogu esimees Taavi Rõivas: „Lisaks erakorralisele tulule vara müügist on saavutatud märkimisväärset administratiivkulude kokkuhoidu, samuti vähendatud klientidele vastu tulles üürisummasid.“

2010. aasta esimese poolaasta investeeringutest on 28,6 miljonit krooni tehtud riigikoolidesse ning ülejäänud 147,1 miljonit krooni teistesse -i tavategevuse seotud objektidesse, millest suurimad on Koidula raudteepiirijaam 96,9 miljonit krooni ja Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) uus 40,6 miljonit krooni.

Käesoleval aastal on Tallinnas valmimas uus büroohoone EKEI-le ning koostöös erasektoriga Rakvere Politsei- ja Päästeameti ühishoone ja Jõhvi kohtuhoone. Käesoleva aasta 1. septembriks antakse üle täielikult rekonstrueeritud Kammeri Kooli ja võimla ning Kallemäe Kooli juurdeehitus.

Ettevõtte I poolaasta majandustulemustele lisaks tegi nõukogu ettepaneku Elari Udamile seoses peatse teenistusaja lõppemisega jätkata RKAS  juhatuse liikmena ka järgneval kolme aastasel perioodil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 60 = 61

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal