Roheliste kohtuvõit säilitab Mustamäe roheluse

Tallinna Ringkonnakohus rahuldas Eesti Rohelise Liikumise kassatsioonikaebuse kohtuvaidluses Tallinna Linnavalitsusega, mille tulemusena säilib Mustamäe parkmetsa terviklikkus. Ringkonnakohus tunnistas sellega kehtetuks Tallinna volikogu poolt kinnitatud detailplaneeringu, mis oleks võimaldanud ulatuslikku elamuehitust Ehitajate teel Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala vahetus läheduses.

Eesti Roheline Liikumine (ERL) ja Nõmme Tee Selts (NTS) vaidlustasid planeeringu, kuna avalikus kasutuses oleva ala sulgemine riivas avalikke huve, menetluse käigus ei olnud läbi viidud nõuetele vastavat keskkonnamõjude hindamist ja planeeringu kehtestamise otsusest puudusid läbikaalutud põhjendused sellise otsuse tegemise kasuks. Tallinna ringkonnakohus leidis, et planeering oli vastuolus Tallinna üldplaneeringuga, kuna Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) kavandatavad elamud ei ole ühiskondlikud ehitised, mille jaoks see maa üldplaneeringuga tegelikult ette oli nähtud. Ka jäi ringkonnakohus seisukohale, et Tallinna Linnavolikogul puudus planeeritava ala keskkonna kohta piisav info otsuse tegemiseks ning et planeerimise käigus keelduti ehitustegevuse keskkonnaohtu analüüsimast.

“Linnakeskkonnas tuleb üldkasutatavat avalikku ruumi senisest enam kaitsta,” lausus Eesti Rohelise Liikumise planeeringute töörühma koordinaator Liis Keerberg. “Plaanitud elamuehitus kaunis Mustamäe parkmetsas oleks ohtlikuks pretsedendiks, mis ahvatleks ka teisi kinnisvaraarendajaid julgelt parkide täisehitamist taotlema.”

Eesti Rohelist Liikumist esindas kohtus Eestimaa Looduse Fondi (ELF) õigusabi projekti jurist Kärt Vaarmari, Tallinna Linnavolikogu esindas Aivar Pilve advokaadibüroo.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus