Selgus trammiliini lennujaamani pikendamise projekteerimis- ja ehitushanke võitja

Tallinna Linnatranspordi ASTallinna Linnatranspordi AS kuulutas rahvusvahelise riigihanke „Lennujaama trammiliini taristu projekteerimine ja ehitamine“ raames edukaks konsortsiumi AS Merko Ehitus Eesti ning KMG Inseneriehituse AS-i pakkumuse maksumusega 11 475 253,70 eurot (käibemaksuta).

Hankele laekus tähtaegselt kuus pakkumist, mis kõik jäid alla projekti eelarveks planeeritud 19,7 miljonit eurot.

„Oleme hanke tulemustega rahul, maksumus on projekti eelarvega võrreldes märgatavalt madalam. TLT ning Merko juhitava konsortsiumi koostöö oli 3. ja 4. trammiliini rekonstrueerimisprojekti raames edukas ning tööd teostatud kvaliteetselt. Olen kindel, et ka sel korral ei tule otsuses kahelda. Lepingu sõlmimise ning projekteerimistöödeni saame jõuda veel oktoobri jooksul,“ ütles TLT juhatuse esimees Enno Tamm.

Lennujaama trammiliiniga ühendamise projekti raames rajatakse Ülemiste raudteejaama läheduses asuvalt tagasipöörderingilt tunnel raudteede ja Suur-Sõjamäe tänava alt läbi Keevise tänavale. Piki Keevise tänavat viiakse trammitee lennujaama territooriumile, kuhu ehitatakse tagasipöördering. Uue trammitee pikkus on umbes kaks kilomeetrit. Uued trammipeatused rajatakse Keevise tänavale ning Lennujaama juurde, trammide toiteks ehitatakse uus veoalajaam. Teedeehituslikult korrastatakse Ülemiste kvartali tänavavõrku ja rekonstrueeritakse Lennujaama tee mõlemad harud. Lennujaama juures olev trammipeatus ühendatakse lennujaama reisiterminaliga eskalaatorsõlme ning peatuseni viiva galerii abil.

Tallinna Linnatranspordi AS kuulutas 30. juulil 2015 välja riigihanke Lennujaama trammiliini taristu projekteerimiseks ja ehitamiseks. Töid rahastatakse 85% ulatuses Euroopa Liidu fondide kaasabil ja objekt valmib 2017. aasta lõpuks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC