Somm Tallinnast: Eesti parimad majanduseksperdid asuvad LHV foorumis

Eile, kolmapäeval avaldati majanduskasvu esialgne number, +3,5%.  Ajakirjanduses nähtud kommentaaride järgi tuli nii suur positiivne kasvunumber üllatusena nii mõnelegi majanduseksperdile – seal hulgas Andrus Arrak, Bank (Violeta Klyviene, Lars Christensen), Hardo Pajula, Nordea,  Rahandusministeerium, Pank (Aivar Rehe), SEB, Swedbank räägimata Bloombergi küsitletud analüütikutest, kelle prognooside mediaan oli ainult +0,8%.

LHV investeerimispanga foorumi aktiivsetele kasutajatale ja lugejatele seevastu nii tugev number polnud mingi üllatus vaid ootuspärane.

Korraldasin eelmisel nädalal küsitluse nimetatud foorumis, vastajaid oli kokku 100 tk ning vastuste keskmine oli +3,7% ning mediaan +3,8%. Pea 60% vastanutest arvas, et majanduskasv jääb +3,0% ja +4,5% vahele. Ise prognoosisin kasvuks pisut üle 4%.

Juhul, kui revideerib sarnaselt eelmisele kvartalile oma tulemust ehk +0,2 protsendiühikut paremaks, siis küsitluses osalejate ennustuse keskmine on päris täpne!

Võib küsida, et kust avalikus meedias tihti esinevad majandusteadlased ja analüütikud oma prognoosid ja ennustused võtavad – kas nad vaatavad kohvipaksu pealt?

Selle loo autor on

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC