Statistika: 2018 I kvartalis tehti korteritehinguid aastatagusest 2,7% vähem

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel tehti 2018 I kvartalis Eestis kokku 5243 korteriomanditehingut. Aastataguse ajaga võrreldes jäi tehinguid 2,7% vähemaks.

Korteritehingute käive oli samal ajal 385 miljonit eurot ehk eelmisest aastast 5,8% rohkem. Korteritehingute käibe kasvu taga on eelkõige kallinenud kinnisvara väärtus ja vähemal määral tehingute geograafiline paiknemine.

Eesti keskmine korteritehingute hind oli 2018 I kvartalis 1246 €/m². Keskmine hind tõusis aastataguse ajaga võrreldes 8%. Arvestades keskmise palga kasvu on tegemist enam-vähem samas proportsioonis oleva näitajaga. See on hea märk, sest annab teada, et tarbijate ostujõud püsib.

Eesti keskmine korteritehingu väärtus oli 2018 I kvartalis 73 461 € ehk eelmisest aastast 8,7% kõrgemal. Tehingu keskmine väärtus sõltub paljuski piirkonnast. Tallinnas-Tartus-Pärnus on tehingute keskmine väärtus märkasa kõrgem kui enamuses teistes maakonnakeskustes, ammugi siis tõmbekeskustest väljaspool.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika