Statistika: elamispindade tehingute käive viitab turu tasakaalustatusele

Tõnu ToomparkStatistikaandmete baasilt arvutatud 2019 I kvartali palkade keskmine kogusumma oli 1,7 miljardit eurot. Elamispindade ostu-müügitehingute käive oli samal ajal -ameti andmetel 550 miljonit eurot. Elamispindade tehingukäive palkade kogusummast oli 32%.

Elamispindade tehingukäibe ja palkade kogusumma võrdlemine annab ühe indkatsiooni elamispindade turu aktiivsuse kohta. Hetkeline kahe näitaja suhe on pikaajalise keskmise lähedal ja üsna samal tasemel, kus viimase 3-4 aasta jooksul.

Nii võiks öelda, et vaatamata ehk üldisele meelsusele ei saa rääkida kinnisvaraturul oluliselt ülekuumenemisest. Kinnisvaraturg on aktiivne ja tehingute arv kõrge, kuid seda mitte äärmustesse kalduval moel. Muutused elamispindade turu n-ö suure pildi juures on rahulikud, mis viitab teatavale elamispindade turu tasakaalule.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC