Statistika: elamispindade tehingute käive viitab turu tasakaalustatusele

Tõnu ToomparkStatistikaandmete baasilt arvutatud 2019 I kvartali Eesti palkade keskmine kogusumma oli 1,7 miljardit eurot. Elamispindade ostu-müügitehingute käive oli samal ajal maa-ameti andmetel 550 miljonit eurot. Elamispindade tehingukäive palkade kogusummast oli 32%.

Elamispindade tehingukäibe ja palkade kogusumma võrdlemine annab ühe indkatsiooni elamispindade turu aktiivsuse kohta. Hetkeline kahe näitaja suhe on pikaajalise keskmise lähedal ja üsna samal tasemel, kus viimase 3-4 aasta jooksul.

Nii võiks öelda, et vaatamata ehk üldisele meelsusele ei saa rääkida kinnisvaraturul oluliselt ülekuumenemisest. Kinnisvaraturg on aktiivne ja tehingute arv kõrge, kuid seda mitte äärmustesse kalduval moel. Muutused elamispindade turu n-ö suure pildi juures on rahulikud, mis viitab teatavale elamispindade turu tasakaalule.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

69 − = 61

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!