Statistika: enamiku Tallinna korteritehingutest moodustavad nõukogudeaegsed korterid

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmetel tehti 2022 II kvartalis Tallinnas 2753 korteritehingut. Vanuseklassidest tehakse kõige rohkem tehinguid nõukogudeaegsete korteritega.

515 tehingut ehk 19% tehingutest tehti 2022 II kvartalis korteritega, mille esmakasutusaasta oli 1940-1970. Peaaegu sama palju tehinguid ehk 482 tehingut (18% tehingute koguarvust) tehti korteritega, mille valmimine jäi 1971.-1990. aastasse.

Nii võib julgelt öelda, et vaatamata uute korterite turu parematele ja halvematele aegadele on kõige enam käibes olev korter, mis määrab Tallinna keskmise korteri kvaliteedi, nõukogudeaegne korter valmimisajaga 1940.-1990. a.

Oluline osa tehingutest ehk 1267 tehingut ja 46% Tallinna korteritehingute koguarvust on korteritega, mil esmakasutusaasta puudub. Siin võib olla tegemist korteritega, mil esmakasutus veel pole kätte jõudnud ehk tegemist on uute korteritega, kus kasutusluba on alles taotlemisel. Selle kõrval võib ilma esmakasutusaastata korterite näol olla tegemist korteritega, mille ehitisregistri andmed on puudulikud.

 

Tallinna korteritehingute arv korteri esmakasutusaasta alusel

Tallinna korteritehingute keskmine hind korteri esmakasutusaasta alusel

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus