Statistika: Tugev tööjõuturg hoiab elamispindade tehingute arvu kõrgel

Tõnu Toompark2018 III kvartalis oli Eestis tööga hõivatuid 666 600 ja töötuid 36 800 inimest. Aastataguse ajaga võrreldes tööga hõivatute arv ei ole muutunud, kuid töötuid on lisandunud 300 inimest.

Tööpuuduse määr oli kogu Eestis 2018 III kvartalis tervikuna 5,2%.

Tallinnas-Harjumaal oli 2018 III kvartalis tööga hõivatuid kokku 323 900 ja töötuid 15 800. Eelmise aastaga võrreldes vähenes Harjumaa tööga hõivatute arv 1200 ja töötute arv suurenes 1600 inimese võrra. Harjumaa tööpuuduse määr oli 4,6%.

Tegevmist on igati tugevate numbritega. Töökohtade olemasolu ja suhteliselt madal tööpuudus loovad inimestele kindlustunne. Kindlustunne omakorda annab jõudu ja julgust teha kinnisvaratehinguid.

Nii võib eeldada, et kuniks tööjõuturg püsib tugevana nagu ta on viimastel aastatel olnud, püsib ka elamispindade tehingute kõrge arv.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

toom

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

58 + = 62

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!