Statistikaamet: Tööstustoodangu hinnatõusu vedas elektrienergia kallinemine

Statistikaamet / Statistics EstoniaTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2022. aasta märtsis võrreldes veebruariga 3,0% ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 30,3%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit aastases võrdluses eelkõige elektri- ja soojusenergia varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete, metalltoodete ning toiduainete tootmises. „Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 20,3%, sealhulgas toiduainete tootmises 16,3%“, lisas Šokman.

Võrreldes veebruariga mõjutas indeksit enam kütteõlide ja puittoodete tootmises, puidutöötlemises ning elektrienergia ja toiduainete tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas märtsis võrreldes veebruariga 2,8%. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, nafta- ning põllumajandussaadustel. Võrreldes 2021. aasta märtsiga suurenes ekspordihinnaindeks 23,5%.

Impordihinnaindeks kasvas märtsis võrreldes eelneva kuuga 3,3%. Enim tõusid hinnad elektrienergial, naftasaadustel ja metallitootmises. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 27,2%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC