Statistikaamet: Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis septembris üle 19%

StatistikaametTööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2021. aasta septembris võrreldes augustiga 2,8% ja võrreldes eelmise aasta septembriga 19,2%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit augustiga võrreldes enam elektrienergia ja puittoodete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas hindade langus toiduainete ja plasttoodete tootmises,“ lisas Šokman.

Eelmise aasta septembriga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit eelkõige puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektrienergia ning metalltoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes septembris võrreldes augustiga 1,8%. tõusid enim elektrienergia, naftatoodete ning masinate ja seadmete tootmises. Ekspordihinnaindeks kasvas kaheteistkümnendat kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta septembriga suurenes ekspordihinnaindeks 18,2%.

Impordihinnaindeks kasvas võrdluses eelmise kuuga 2,3%. Kõige enam tõusid elektrienergia ja nahktoodete tootmises ning mäetööstuses. Impordihinnaindeks kasvas kümnendat kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 17,8%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal