Stroomi rannahoone arhitektuurikonkursi võitjaks valiti „Rannahoov“

TallinnStroomi rannahoone parima arhitektuurse lahenduse selgitas välja Tallinna linna esindajaid ja arhitektuurivaldkonna erialaspetsialiste koondav žürii, mille võitjaks valiti „Rannahoov“.

Žürii esimehe ja Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul olid Stroomi rannahoone võistlustööde hulgas väga tugevad tööd, mille hulgast võitja valimine oli žüriiliikmete jaoks väga keeruline.

„Võidutöö „Rannahoov“ puhul sai kaalukeeleks väljapakutud arhitektuurse lahenduse multifunktsionaalsus, mis võimaldab pakkuda hooajalisi vaba aja tegevusi aastaringselt nii sise- kui ka välisruumides. Lisaks toetab ja maastiku terviklik ning elegantne arhitektuur parimal viisil mere ääres viibimist ja kõnetab ümbritsevat looduskeskkonda,“ rääkis abilinnapea ning lisas, et Stroomi rannahoone üks osa Tallinna suuremast randade korrastamise programmist, mille eesmärgiks on muuta Tallinna populaarsemad rannad sinilipu vääriliseks, nii et tekiks A-kategooria supelrannad.

Põhja-Tallinna linnaosavanem rääkis, et lisaks ametlikule erialaspetsialistidest koosnevale žüriile korraldati rannahoone uue kavandi leidmiseks ka rahvahääletus, mis osutus väga populaarseks. „Stroomi rannahoone konkursi info jõudis Facebooki vahendusel enam kui 77 000 inimeseni. Seda on tervelt 17 000 rohkem kui on Põhja-Tallinna linnaosas elanikke. Rahva lemmik „Mere ärkamine“ võidutööks paraku ei osutunud, kuid jõudis äärmiselt tasavägise žüriiliikmete hääletuse järel kahe parema hulka,“ rääkis Järvelaid.

Stroomi rannahoone arhitektuurikonkursi žürii valis võidutöö välja viie parima töö vahel: „Laine“, „Randevuu“, „Rannahoov“, „Kaarik“ ja Mere ärkamine“. Üksmeelse otsuse järel otsustati premeerida võidutööd „Rannahoov“ 3 000 euroga ja kahe parema hulka jõudnud „Mere ärkamine“ 2 000 euroga. Parima arhitektuurse lahenduse selgitas välja Tallinna linna esindajaid ja arhitektuurivaldkonna erialaspetsialiste koondav žürii, mille esimeheks Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

30 − = 21

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-13.01.2022 Kinnisvara ABC