Tallinn jätkab partnerite otsinguid linnahalli rekonstrueerimiseks

TallinnTallinn jätkab erasektori partnerite otsinguid linnahalli rekonstrueerimiseks ja kasutusse andmiseks, otsuse konkursi väljakuulutamise kohta partneri leidmiseks saab teha turuolukorra paranedes.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul jätkab linn partneri leidmise konkursi tingimuste ettevalmistamist. “Jätkame partnerite otsinguid Tallinna Linnahalli rekonstrueerimiseks. Teeme tööd võimalike partnerite leidmiseks, samuti jätkame nendega, kes on selle projekti vastu huvi tundnud,” ütles Novikov. “Praegu on raske nii võimalikul erainvestoril kui ka linnal prognoosida vajalike investeeringute suurust ja ajakava. Seetõttu otsustame konkursi väljakuulutamise, et leida erasektorist partner linnahalli rekonstrueerimiseks ja kasutusse andmiseks, siis kui turul valitseb selleks soodsam olukord.”

Tallinna Linnahalli rekonstrueerimiseks ja kasutusse andmiseks vajalike valikumenetluste ja nende tingimuste ettevalmistamine jätkub kuni ehitusturu stabiliseerumiseni, otsustas linnavalitsus oma istungil kolmapäeval.

Tänavu veebruaris sõlmis linnale kuuluv AS Tallinna riigihanke tulemusena lepingu ärinõustamisettevõttega OÜ, et koguda linnahalli rekonstrueerimiseks partneri leidmiseks informatsiooni nii võimalikelt investoritelt kui ka finantseerimisasutustelt ning nõustada linnahalli kasutusse andmise konkursi tingimuste väljatöötamisel.

Ehitusettevõtjad ei ole praegustes ehitushindade prognoosimatu tõusu ja ebakindlate tarnete tingimustes valmis tegema pikaajalisi prognoose ega sõlmima fikseeritud hinnaga lepinguid ning seetõttu on ka investorid muutunud ebakindlaks. Suuremahuliste projektide vastu on seetõttu huvi turul vähenenud, mistõttu valikumenetluse korraldamisel ei pruugi tekkida piisavat konkurentsi.

Valitsevas turuolukorras on oluliselt suurenenud projektiga seotud riskid linna jaoks, mistõttu oleks majanduslikult mõistlikum otsuseid langetada majandus- ja poliitilise olukorra stabiliseerumisel, kui investorid saavad oma võimalusi ja riske paremini hinnata.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC