Pelguranna trammitee projekteerimistingimuste eelnõu avalik arutelu toimub 6. mail kell 17.30 Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumis, kus eksperdid tutvustavad eelnõule laekunud tagasisidet, edasisi plaane ning vastavad osalejate küsimustele.
Trammitee eelnõule edastasid arvamuse 393 isikut – enim tunti huvi trammiliini vajalikkuse ja trassivaliku, müra ja vibratsiooni, samuti tagasipöörde lahenduste vastu. Avalikule arutelule on oodatud kõik huvilised.
„Suhtume elanike tõstatatud tähelepanekutesse ja ootustesse väga tõsiselt. Sisuka arutelu toetamiseks annavad eksperdid arutelul ülevaate projektist, vastavad elanike küsimustele ning räägivad uuenduslikest müra ja vibratsiooni maandamismeetmetest, mille abil saab Tallinn tagada, et uus trammiliin sobiks olemasolevasse elukeskkonda,“ lausus Tallinna linnapea Jevgeni Ossinosvski.
Arenevas Põhja-Tallinna linnaosas on oluline ja vajalik arendada muust liiklusest eraldiseisvat ühistransporti, et leevendada lisanduvate elanikega kaasnevaid liikuvusprobleeme tulevikus. Loodav trammiliin tagab hea juurdepääsu kohalike lasteaedade, koolide, linnaosavalitsuse, Stroomi kaubanduskeskuse ja ranna juurde. Lisaks kaasajastab linn koos trammitee ehitusega ka Puhangu tänavat muutes selle atraktiivseks ja roheliseks linnaruumiks.
Tallinna Strateegiakeskuse tellimusel tegi Norstat 2025. aasta märtsis ja aprillis Põhja-Tallinna täisealiste elanike seas küsitluse, et saada ülevaade linnaosa liikumisvõimaluste ja Pelguranna trammitee vajalikkusega seotud teemadest. Küsitluses osales 300 vastajat.
Küsitluse põhjal on 60% Põhja-Tallinna täisealisest elanikkonnast teadlik, kuhu ja kuidas Pelguranna uut trammiteed planeeritakse, 33% on uuest trammiteest kuulnud, kuid pole sellega täpsemalt kursis ning 8% pole sellest üldse midagi kuulnud.
„Kõige olulisem on vast see, et uuringust selgus, et 57% kohalikest elanikest peab uut trammiteed Pelguranna suunal Põhja-Tallinna transpordiühenduste parandamiseks täiesti või pigem vajalikuks, neljandiku elanike jaoks on see täiesti ebavajalik ja kümnendikule pigem ebavajalik. Sagedasemale ühistranspordiga liikumisele aitaksid põhjatallinlaste arvates enim kaasa paremad ühendused, tihedam ja paremini ajastatud ühistranspordi graafik ning mugavam, puhtam ja turvalisem ühistransport,“ tutvustas raporti tulemusi Riin Pärnamets Eesti Uuringukeskusest.
Pelguranna trammitee projekteerimistingimuste eelnõuga, korduma kippuvate küsimuste, Norstati tehtud kohalike elanike uuringu ja muu vajalikuga saab tutvuda Pelguranna trammi veebilehel https://www.tallinn.ee/et/pelgurannatramm.