Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri stardiprogramm
Kinnisvarakool & koolitus: Varjatud puudused kinnisvaratehingutes: ostja õigused, müüja kohustused ja müügigarantii praktikas
Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri ABC koolitus
Kinnisvarakool: Planeerimis-ehitusvaldkonna spetsialisti täiendõppeprogramm

Tallinna korterite üüripakkumisi jäi aastaga 8% vähemaks

Portaali KV.EE andmetel pakuti veebruaris Eestis üürile 3039 korterit. Neist üürikorteritest valdav osa ehk 64% asub Tallinna linnas.

Eesti üüripakkumiste arv vähenes aastaga 4%, Tallinna pakkumisi jäi sama ajaga 8% võrra vähemaks.

Tallinna järel suuruselt teine üüriturg asub Tartu linnas, kus asub üüripakkumistest 18% ehk 531 üüripakkumist.

Pärnus oli veebruaris portaali KV.EE andmetel üüripakkumisi 248, ning tegemist on Narva kõrval ainsa maakonnakeskusega, kus pakkumiste hulk aastaga kasvas.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

 

Korterite üüripakkumiste arv ja selle muutus, tk
Maakond 02/2012 02/2013 Muutus, %
Eesti 3 181 3 039 -4%
Haapsalu 14 13 -7%
Narva 29 82 183%
Pärnu 228 248 9%
Rakvere 23 22 -4%
Tallinn 2 099 1 938 -8%
Tartu 574 531 -7%
Valga 32 27 -16%
Viljandi 15 NA

 

Korterite üüripakkumiste jagunemine maakonnakeskustes portaalis KV.EE

Tõnu Toompark on kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja, kelle tegevusvaldkonnad on valdavalt: * elamispindade turg, turutrendid, tehingud, hinnad ning turuülevaated; * uute korterite arendamise mahud, müük, hinnad ja analüüsid; * üürituru pakkumine, tehingud ja hinnad ning üüriinvesteeringud, tasuvusarvutused; * elamispindade kättesaadavus numbrilisena; * koolitused eeltoodud valdkondades. Koolituste valdkonnaga on Tõnu Toompark seotud üle 25 aasta. Ta on avaldanud sadu ja sadu kinnisvarateemalisi analüüse, artikleid ja kommentaare. Tõnu Toompark on läbi viinud koolitusi nii kesk-, kutse-, kõrg-, kui ülikoolides, lisaks mitmetes koolitusettevõtetes. Näiteks Kinnisvarakool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Estonian Business School, Tartu Ülikool, Tallinna Majanduskool.