Tallinnas toimub ICSC rahvusvaheline kaubanduskinnisvara konverents

Rahvusvaheline kaubanduskeskuste nõukogu (ICSC) korraldab Tallinnas 18. oktoobril kaubanduskinnisvara konverentsi, mis meelitab Eesti pealinna Euroopa jaekaubanduse ja kinnisvaraarenduse tipptegijad.

Iga kolme aasta tagant korraldatav rahvusvaheline kaubanduskinnisvara konverents toimub sellel aastal 18. oktoobril Tallinnas, Nordic Hotel Forumis. Konverentsi põhifookuses on kaubanduskinnisvara turul toimuvad muutused ja nende mõju jaekaubanduse keskkonnale.

Konverentsi esinejate seas on Hollandi juhtiva kaubanduskinnisvaraarendaja Multi Development Türgi tegevjuht Joao Xavier, Taani kaubanduskinnisvaraarendaja ja konsultatsiooniettevõtte Reteam asutaja Kathrine Heiberg, Euroopa ühe juhtiva kaubandus- ja ärikinnisvara arendaja, Saksamaa ettevõtte ECE investeerimis- ja arendusosakonna juht Josip Kardun, maailma ühe juhtiva ärikinnisvarale spetsialiseeruva grupi CBRE Kesk- ja Ida Euroopa nõustamisteenuste ja uuringute juht Jos Tromp ning paljud teised.

Konverents korraldatakse Rahvusvahelise kaubanduskeskuste nõukogu Baltimaade komitee egiidi all, mida valiti sel aastal juhtima Kristiine, Rocca al Mare ja Magistrali keskusi haldava Cityconi Baltimaade äridirektor Mati Pops.

„Kaubandus on sedavõrd globaliseerunud, et isekeskis jalgratta leiutamise asemel tuleb keskenduda rahvusvahelisele koostööle ja kogemuste jagamisele. Turgu vaadates võin kinnitada, et ees ootavad huvitavad ajad, kuna korraga on projektifaasis paberil mitmeid kaubanduskeskusi,” lisas Mati Pops.

„Rahvusvaheliste moebrändide suurenenud huvi näitab usku siinse piirkonna arengu vastu, kuid on ühtlasi ka märguandeks jaekaubandusturu eelseisvatele muutustele,“ märkis Pops.

ICSC Baltimaade komitee loodi eesmärgiga arendada Baltimaade kaubanduskinnisvara valdkonda, tagada selle läbipaistvust, jagada riikidevahelist kogemust ja teavet, viia läbi valdkonna- ja tarbijauuringuid ning tuua Balti riikidesse muu maailma know-how’d.

ICSC Baltimaade komitee alustas oma tegevust 2007. aastal ning iga-aastane konverents liigub Balti pealinnade vahel (Tallinn, Riia, Vilnius). Tänavu leiab Tallinnas aset viies ICSC Baltimaade kaubanduskinnisvara konverents. Eestist kuuluvad ICSC Baltimaade komiteesse veel E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimees Aldo Dapon ja BPT Asset Management Estonia tegevjuht Indrek Hääl. Kokku on Baltimaade rahvuslikus komitees 12 liiget Baltimaade tunnustatud ettevõtetest.

Rahvusvahelisel kaubanduskeskuste nõukogul on enam kui 55 000 liiget 90 eri riigis. Liitu kuuluvad ostukeskuste omanikud, arendajad, juhid, jaemüüjad, investorid ning teiste tegevusalade ja avalikkuse esindajad.

Rahvusvahelise kaubanduskeskuste nõukogul on side enam kui 25 riikliku või regionaalse kaubanduskeskuste nõukoguga üle maailma. Nõukogu eesmärk on aidata selle liikmetel arendada äritegevust hariduse, uuringute, informatsiooni, regulatsioonide ning võrgustike loomise kaudu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal