Targa Äri Linn ehitab 14miljonilise kõrgtehnoloogilise büroo, labori ja tootmishoone

Ülemiste CityAS Ülemiste City ja AS Laser Diagnostic Instruments (LDI) kirjutasid alla lepingule, mille kohaselt Targa Äri Linna ehitatakse büroo, labor ja tootmishoone LDI-le ning sama hoone teise tiiba kontori- ja tootmishoone kaasaskantavaid narkolaboreid arendavale AS-ile NarTest. Projekti maksumus on 14 miljonit krooni.

„Ehituse algus näitab, et Targa Äri Linna areng on uue hoo sisse saanud,“ sõnas Ülemiste City juhatuse esimees Gert Jostov. „Ülemiste City on üks väheseid arenguvõimelisi piirkondi, mis suudab tehnoloogia- ja teistele teadmistemahukatele ettevõtetele pakkuda sobivat keskkonda. Usun, et hoone rajamine on linnaku arengu teise tõusulaine algus. Tehase- ja kontorihoone projekteeritakse spetsiaalselt kliendi vajadustele ning nõuetele.”

Ülemiste City juhatuse esimehe Gert Jostovi sõnul tuleb aadressil Valukoja 7 planeeritava ehitise esimese etapi kogupindalaks 1239 m² ning see saab valmis 2011. aasta kevadsuveks. Järgnevatel etappidel on ehitist võimalik laiendada ca 7000 m². “Meie eemärk on hoone lähiaastatel täismahuni välja arendada,” selgitas Gert Jostov. „Eriti hea meel on selle üle, et Ülemiste City’sse on koondunud kõrgtehnoloogilised väärtustloovad ettevõtted, mis haakub hästi Targa Äri Linna ärikontseptsiooniga.“

AS Laser Diagnostic Instruments president ja juhatuse liige Sergei Babitšenko rääkis, et uue maja asukohaks valiti Ülemiste City innovatsioonilinnak seetõttu, et sealne kontseptsioon väärtustab kõrgelt teadmisi ja arengut. „Oleme oma toodetega homses päevas, uus maja võimaldab ka tööruumid ja –tingimused kaasajastada,” lisas Babitšenko.

AS Laser Diagnostic Instruments on 1991. aastal loodud teadus- ja arendusettevõte, mis tegeleb laser- ja optikatehnoloogiatele rajanevate seadmete väljatöötamise ja tootmisega. LDI tooted ja teenused põhinevad tänapäevatehnoloogia uusimatel saavutustel. Toodang on leidnud laialdast rahvusvahelist tunnustust ning saanud ülemaailmsetel tehnoloogianäitustel mitmeid prestiižseid auhindu. LDI klientide hulgas on USA, Kanada, Mehhiko, Saksamaa, Hollandi, Norra, Soome, Rootsi, Portugali, India, Poola, Iisraeli ja Venemaa ettevõtted ning riiklikud institutsioonid.
AS NarTest on kiirestiarenev LDI grupi tehnoloogiafirma, kes müüb ja arendab LDI’s väljatöötatud minilaborit Nartest, mis tuvastab välitingimustes mõne minutiga kokaiini, heroiini, marihuaana ja amfetamiini. Lisaks Eestile tegutseb NarTest Ameerika Ühendriikides.

AS Ülemiste City (www.ulemistecity.ee) on Tallinna Lennujaama naabruses asuv Targa Äri Linn. Linnakusse rajatakse üle paarisaja tuhande ruutmeetri büroopinda ning kerkivad kõrgtehnoloogilised tehased. 2006. aasta sügisel kolisid Ülemiste Citysse tarkvaraarendusettevõte Webmedia ning Mainori Kõrgkool. 2007. aasta sügisel valmis linnaku südamesse rajatud Eesti suurim restoranitänav. 2008. aasta jaanuaris kolis Ülemiste Citysse IT-ettevõte Helmes ja talendijuhtimise firma Fontes ning sama aasta kevadel valmis Baltikumi ühe suurima IT-ettevõtte Microlink uus hoone. 2008. aasta sügisest asub linnas Cisco Systemsi kuldpartner Santa Monica Networks. 2009. aasta juunist on Targa Äri Linnas Põhjamaade juhtiv energeetikaettevõte Fortum ning sama aasta sügisest Elektroskandia Eesti.

Täiendav informatsioon

Gert Jostov, Ülemiste City juhatuse esimees

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC