Toompark: maksuamet surub ehitushinnad üles (1)

Ehitustellimuste vähesus mõjutab kinnisvaraturgu läbi ehitushinna. Kui ehitussektorisse tulevaid tellimusi on vähe, siis on surve ehitushindadel. Ehitushinda suruvad tõususuunas täna eelkõige maksuametnikud, kes ehitusplatsidelt makse mittemaksvaid töölisi haarangutes püüavad, tõdes kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.

Ehitushindu pressivad tema sõnul allapoole väike suurte tellimuste hulk ja tihe konkurents. „Vägisi tundub, et selles keskkonnas on tõenäolisem stsenaarium ehitushindade püsimine eelmise aasta tasemel või isegi tagasihoidlik langus. Teha panuseid olulisele ehitushindade langusele mina ei julgeks,“ märkis Toompark.

Olukorras, kus elamispindade hinnad on kerkinud, kuid ehitushinnad võiksid pigem paigal püsida võib analüütiku sõnul näha võimalust elamispindade arendustegevuse hoogustumiseks. Samas on jälle arenduskõlbuliku maa müüjad oma soovid taevastesse kõrgustesse tõstnud – maa eest küsitakse vahel isegi lausa mitte tänaseid-homseid-ülehomseid, vaid lausa järgmise aastasaja hindu.

„Oma maja ehitust – pidades siin silmas ühepereelamu ehitamist – on tänane keskkond pigem soosiv. Korterituru aktiivsus on selgelt ühepereelamute ja maade turule kandumas. Hinnad seal korteriturule analoogselt veel kasvanud ei ole,“ lausus ta.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/toompark-maksuamet-surub-ehitushinnad-ules.d?id=68264119

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 6 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!