Tutvustatakse arhitektuurivõistlust Mustamäele kiriku rajamiseks

Mustamäele kiriku rajamiseks korraldatavast arhitektuurivõistlusest osa võtta soovijad on oodatud kolmapäeval, 3. aprillil kell 11 arhitektuurivõistluse tingimusi tutvustavale üritusele Mustamäe linnaosa valitsuse suurde saali (A. H. Tammsaare tee 135).

EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistlust tutvustaval üritusel esinevad Mustamäe linnaosa vanema Helle Kalda, EELK Tallinna praostkonna praost ja arhitektuurivõistluse žürii esimees Jaan Tammsalu, Mustamäe koguduse õpetaja Tiina Klement.

Võistlustingimusi tutvustab arhitekt Veljo Kaasik, detailplaneeringuga seatud piirangutest räägib Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd.

Arhitektuurivõistluse eesmärgiks on leida Kiili tn 9 krundile kavandatavale kirikukompleksile parim arhitektuurne lahendus. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 20. juuni 2013 ning võitjad kuulutatakse välja 2013. aasta augustis.

Tallinna linnavolikogu on seadnud Tallinna linna omandis olevale kinnistule otsustuskorras tähtajalise ning tasulise hoonestusõiguse Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kasuks.

Arhitektuurivõistluse korraldab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Konsistoorium koos Mustamäe Maarja Magdaleena kogudusega ning Eesti Arhitektide Liiduga. Pärast võistlust tellib peakorraldaja arhitektuurikonkursi võitjalt võidutöö alusel ehitusprojekti hilisemad staadiumid.

Tallinna linna esindajatena osalevad arhitektuurikonkursi žüriis Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda ja Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd. Žürii esimees on EELK Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu.

Eesmärgiks on seatud ehitada pühakoda, mis vastab tänapäeva ühiskonna vajadustele ning pakuks Mustamäe elanikele võimalust käia kirikus oma kodukoha ligidal. Planeeritavasse kompleksi on kavandatud kirikusaal, ruumid lastehoiu ja tugikeskuse jaoks, erinevad ringiruumid, mida saab kasutada hingehoidlike vestluste ja diakooniatöö tarvis, kiriku köök ja kiriku kantselei koos abiruumidega.

Planeeritava kiriku kontseptsiooni märksõnadeks on sakraalne, kaasaegne, mitmeotstarbeline ning ümbruskonna sotsiaalseid vajadusi arvestav.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC