Ühisrahastus on tagasi: Estateguru investorid rahastasid kahe suvekuuga ligi 19 miljoni eest projekte, teenisid 3 miljonit

EstateguruInvestorid paigutasid juulis ja augustis Estateguru uutesse ühisrahastuse projektidesse 18,9 miljonit eurot ning samal perioodil laekus investoritele varem välja antud laenudelt 30,4 miljonit eurot tagasimakseid, sealhulgas 3 miljonit teenitud tulu.

“Me näeme, et sügistalvel ettevaatlikuks muutunud investorid on tagasi ja paigutavad aktiivselt raha uutesse projektidesse. Aktiivsuse kasv on suures plaanis käinud samas rütmis aktiivsuse tõusuga kinnisvarasektoris,” kommenteeris viimase kahe kuu tulemusi Estateguru juht Mihkel Stamm.

Augustis enam kui 10 miljonit kaasanud Estateguru on Stammi sõnul astunud mitmeid samme, et investoritele kindlustunnet kasvatada. “Projektide valikusõel on muutunud veelgi rangemaks, oleme tõstnud tagatiste LTV nõudeid ning alates juulist on meie pakutavatel projektidel ka Moody’se standarditel põhinev hinnang,” kirjeldas Stamm viimaste kuude uuendusi ning rõhutas veelkord, et Estateguru pakub vaid selliseid kinnisvaralaene, mis on tagatud esimese järjekoha hüpoteegiga. Juulis ja augustis rahastasid ühisrahastusplatvormi kasutajad kokku 200 erinevat uut projekti.

Väljastatud laenude tagasimaksete osas oli august Estateguru ajaloos rekordiline kuu, kui investorite kontodele jõudis 16,6 miljonit eurot, millest teenisid investorid tulu 3 miljonit eurot. Viimasel kahel kuul on enam kui 5 miljoni euro võrra vähenenud ka probleemsete laenude maht.

Käesoleva aasta jooksul on Estateguru ühisrahastusplatvormi investeeringute maht kokku 66 miljonit eurot ja tagasimakseid on investoritele laekunud 85 miljonit eurot. Estateguru platvormil on täna 160 000 kasutajat üle kogu maailma, neist 7000 on liitunud 2023. aastal.

Estateguru on juhtiv üleeuroopaline platvorm, mis pakub kinnisvaratagatisega laene väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning hoolikalt valitud investeerimisvõimalusi rahvusvahelisele investorite kogukonnale. Ühendades erinevad teenusepakkujad, väikese ja keskmise suurusega ettevõtted ning investorid ühele turule, saame pakkuda midagi ainulaadset – sujuvat, piiriülest ja digitaalset teenust laenuvõtjatele ja investoritele. Meeskonda kuulub üle 78 professionaali 12 erinevast rahvusest nii Helsingis, Londonis, Tallinnas (HQ), Riias, Vilniuses kui ka Berliinis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika