Uus verstapost saavutatud: Estateguru investorid on Baltikumis rahastanud enam kui 500 miljoni euro mahus projekte

EstateguruEstateguru ühisrahastusplatvormi kaudu Baltikumi kinnisvarasektoris rahastatud laenude maht ületas 500 miljoni euro piiri. Sellest summast on tänaseks tagasi makstud 344 miljonit eurot ning aktiivsete laenude portfell on 159 miljonit eurot.

“Balti riigid on meie kõige pikaajalisemad ja olulisemad turud. Meie ärimudelil on siin oluline roll kinnisvaraarendajate rahastamisel, kuna pankade poolne finantseerimine on eriti konservatiivne. Samas on meil viljakad töösuhted ka mitmete pankadega ning loonud seeläbi tõhusa rahastamise ökosüsteemi,” kommenteeris saavutust Estateguru tegevjuht Mihkel Stamm.

Estateguru rahastas oma esimese laenu 2014. aasta jaanuaris Eestis. “Üheksa aastat tagasi olime selles äris teerajaja rollis ning tänaseks oleme kogunud finantseerimise protsessis hulgaliselt kogemusi. Näeme jätkuvalt võimalusi Baltikumis oma finantseerimismahtude kasvatamiseks, kuna tegemist on suure majanduskasvu potentsiaaliga turgudega. Selle olulise verstapostini jõudmine on suurepärane algus 2023. aastale ja annab tooni kogu eelseisvale aastale,“ ütles Stamm, kelle sõnul on riikide lõikes rahastatud laene Eestis 288 miljoni euro, Leedus 126 miljoni euro ja Lätis 88 miljoni euro mahus.

Estateguru üks suuremaid projekte Eestis oli Endoveri poolt läbi viidud 100-aastase Klaussoni kommivabriku renoveerimine, mis muudeti kaasaegseteks avarate loft-tüüpi korteriteks. Seda projekti rahastati 6,4 miljoni euroses kogumahus. “Kaalume iga arendusprojekti jaoks alati erinevaid rahastamisvõimalusi,” selgitas Endoveri juht Robert Laud. “Klaussoni kommivabriku jaoks valisime ühisrahastuse kiiruse ja paindlikkuse ning tegime koostööd Estateguruga.”

Leedus rahastas Estateguru Sandeka tehast kogumahuga umbes 5 miljonit eurot. Tegemist oli suurima ühisrahastusplatvormi poolt välja antud ja edukalt tagasi makstud laenuga Leedu ajaloos.

Ühendades erinevad teenusepakkujad, väikese ja keskmise suurusega ettevõtted ning investorid ühele turule, saame pakkuda midagi ainulaadset, mida teised finantsasutused ei suuda – sujuvat, piiriülest ja digitaalset teenust laenuvõtjatele ja investoritele.

Estateguru on juhtiv üleeuroopaline platvorm, mis pakub kinnisvaratagatisega laene väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning hoolikalt valitud investeerimisvõimalusi rahvusvahelisele investorite kogukonnale. Arendame kinnisvara rahastamise ja investeeringute digitaalset piirideta ökosüsteemi, mis toimiks kogu Euroopas ja kaugemalgi. Meeskonda kuulub üle 78 professionaali 12 erinevast rahvusest nii Helsingis, Londonis, Tallinnas (HQ), Riias, Vilniuses kui ka Berliinis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal