Estateguru: üle 5000 uue investori, 44 miljoni eest uusi projekte

EstateguruEstateguru investorid rahastasid esimesel poolaastal kokku 269 erinevat kinnisvaraprojekti kogumahus 44 miljonit eurot ning tagasimaksetena laekus investorite kontodele 51 miljonit eurot keskmiselt 9% tootlusega.

“Uute laenude rahastamise maht oli igakuiselt 7-8 miljoni euro tasemel ning laenuportfelli kogumaht püsis sama stabiilselt 300 miljoni euro lähedal,” võttis esimese kuue kuu tulemused lühidalt kokku Estateguru juht Mihkel Stamm, kelle sõnul teeb eriti rõõmu uute investorite pidev lisandumine. “Poole aasta jooksul liitus üle 5000 uue investori ning nüüd on platvormil kokku juba 157 000 kasutajat,” lisas Stamm.

“Esimesel poolaastal nägime investorite taastuvat huvi, mis on meie jaoks väga oluline. Kokku 55% kõigist investeeringutest tehti samas meie Auto Invest rakenduse abil, mis kinnitab juba kogenud investeerijate usku meie pakutavate projektide kvaliteeti,” rääkis Stamm ning viitas, et automatiseeritud investeerimisvõimaluse kasutamine kasvas 49% võrreldes aasta varasemaga.

Mihkel Stammi hinnangul on kõik osapooled tänaseks võtnud omaks nii kinnisvara- kui finantsvaldkonnas viimase aasta jooksul toimunut muutused. “Nii näemegi esmalt laenajate kiiresti kasvanud huvi, mida paljuski põhjustavad pankade poolt pakutavate arenduslaenude märgatavalt tõusnud intressid, aga ka väikeinvestorite taastuvat soovi uutesse projektidesse raha paigutada,” kirjeldas Stamm ning rõhutas, et Estateguru kasuks räägib ennekõike fakt, et kõik laenud on tagatud esimese järjekoha hüpoteegiga.

Üldisest makromajanduse olukorrast lähtudes on Estateguru täiendanud oma strateegiat ning varasemaga võrreldes on kasvanud juba edukalt toimivate laenajate projektide sildfinantseerimine. Samal ajal on ettevõte kontsentratsiooniriski vähendamiseks alandatud arenduslaenude maksimumpiire. Estateguru täiendab pidevalt nii oma krediidipoliitikat kui portfellihalduse praktikaid, eesmärgiga saavutada institutsionaalse taseme standard.

Estateguru on juhtiv üleeuroopaline platvorm, mis pakub kinnisvaratagatisega laene väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning hoolikalt valitud investeerimisvõimalusi rahvusvahelisele investorite kogukonnale. Arendame kinnisvara rahastamise ja investeeringute digitaalset piirideta ökosüsteemi, mis toimiks kogu Euroopas ja kaugemalgi. Meeskonda kuulub üle 80 professionaali 12 erinevast rahvusest nii Helsingis, Londonis, Tallinnas (HQ), Riias, Vilniuses kui ka Berliinis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika