Ülemiste Keskus sai esimesena Eestis BREEAM kvaliteedistandardi

Ülemiste Keskus sai esimesena Eesti kaubanduskeskusena BREEAM keskkonna alase kvaliteedistandardi, mis muudab suvel algavate laiendustöödega Ülemiste Keskuse Eesti kõige keskkonnasõbralikumaks ostukeskuseks. Tegu on Oxford Sustainable Groupi poolt tehtava BREEAM standarditele vastava auditiga, mis on maailmas laialt kasutatav keskkonnamõju hindamise meetod. Praeguseks on Ülemiste Keskus juba kokku hoidnud elektrikuludelt 30% tänu jätkusuutlike lahenduste rakendamisele.

Oxford Sustainable Group auditeeris Ülemiste Keskust, mis laieneb 75 000 m² peale ning saab esimesena Eestis Väga Hea BREEAM kvaliteedistandardile vastavuse hinde.

Ülemiste Keskuse tegevdirektori Guido Pärnitsa sõnul annab BREEAM kvaliteedistandard ostukeskusele kolmanda osapoole poolt mõõdetava tõendi kvaliteedist. “Meie rentnikud ja kliendid kogevad tervislikku töö- ja ostukeskkonda, madalaid kommunaalmakseid, madalamat energiakulu ja madalamat ressursside raiskamist. Sellega saame enda hoonele kõrgema väärtuse, madalama kulu materjalide vahetusele ning valmistume juba aegsasti Europpa Liidu ehitusstandardite uueks direktiiviks,” lisas Pärnits.

Oxford Sustainable Groupi tegevjuhi Hadley Barretti sõnul on Ülemiste Keskus teenäitajaks Eestis. “Oleme alates 2009. aastast litsenseeritud BREAAM kvaliteedistandardite auditeerijana Eestis ning selle aja jooksul näinud, et keskkonnasõbralikud projektid on aina populaarsemad suurte investeerimisfirmade ja haldajate seas. Kuna Ülemiste Keskus on suurimaid ostukeskuste haldajaid, siis oli kasulik nendega koostööd alustada esimesena ning luua Eesti kõige keskkonnasõbralikum ostukeskus. Jätkusuutlik mõtlemine ja keskkonnasõbralik lähenemine oma ärile on tulevikus normiks töötajate, valitsuse, äride ja tarbijate poolt. Ülemiste Keskuse puhul näitavad rentnike kõrged nõudmised juba täna nende edukust,” lisas Barrett.

BREEAM kvaliteedistandard on maailmas laialt kasutatav keskkonnamõju hindamise meetod, millega parandatakse ehituse ja tegevuse kvaliteeti. BREEAM tagab parima võimaliku elukeskkonna, madalad ülalpidamiskulud ja kinnisvara väärtuse stabiilse kasvu ajas. Üle miljoni hoone maailmas on siiani saanud endale BREEAM kvaliteedistandardi. BREAAM veebileht:

Ülemiste Keskuse 2. etapi on kavandanud Norra arhitekt Einar Aakeroy (AMB Arkitekter AS). Eestist osales projekteerimistöödes EA Reng. 2. ehitusjärk hõlmab endas 25 000 m² uut osa koos uue peasissepääsuga ja 400-kohalise 3-korruselise rajamist. Samuti saab kogu senine, olemasolev keskus uue, kaasaegse ilme.

Peale Ülemiste Keskuse 2. järgu valmimist 2014. aasta oktoobris saab seal olema

92 000 m² üldpinda, 38 000 m² renditavat pinda, 210 kauplust, 1350 parkimiskohta autodele. Ülemiste Keskuse uue järgu investeeringu kogumaksumuseks kujuneb ca 40 miljonit eurot.

Ülemiste Keskus (avatud 2004. a.) on perekeskus, mis pakub oma kaupu ja teenuseid enam kui 150 erinevale kauplusele ja teeninduskohale. Ülemiste Keskuse omanik ja arendaja on International (Norra), mis haldab ja arendab ärikinnisvara Baltimaades (sh 6 kaubanduskeskust Lätis), Norras, Portugalis, Rootsis ja Venemaal. Eestis kuuluvad Linstow’le lisaks Ülemiste Keskusele Radisson Blu ja Park Inn Central Tallinn. Linstow kuulub Norra börsil noteeritud investeerimisfirmale Awilhelmsen AS.

Oxford Sustainable Group (OSG) on tegutsenud aastast 2005 jätkusuutlike arenduste ja taastuvenergia vallas. Ettevõttel on kogemused Eestis, Guernsey’s, Itaalias, Hollandis, Rumeenias, Soomes ja Suurbritannias. OSG on Euroopas üks suurima kogemusega sõltumatu poolena tegutseja selles valdkonnas. Lisainfo: www.OxfordSustainable.com

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC