Ülemiste liiklussõlm valmib oktoobris

Täna külastas Tallinna linnapea Edgar Savisaar Ülemiste liiklussõlme ehitust, kus tänase seisuga on rajatud ja rekonstrueeritud ligi seitse kilomeetrit sõiduteid, kergliiklusteid on ehitatud 3,39 km ning valminud on Veerenni tn – Järvevana tee kergliiklustee tunnel.

Linnapea sõnul on ehituse juhtide ja ehitusjärelvalve töötajate sõnul tööd praegu graafikus. „Kuigi maikuu lõpus võetakse maha viimased tornkraanad ja ehitusmehi toimetas täna objektil hulgaliselt, siis ma täna, neli kuud enne ehituse plaanilist valmimist, olen seatud tähtaja suhtes mõõdukalt optimistlik,“ sõnas Savisaar täna nähtut kokku võttes.

Teede Projektijuhtimise AS juhatuse esimees Ilmar Lingi sõnul on maa aluste kommunikatsioonide ja -trasside rajamine oluliselt aeganõudvam töö, kui järelejäänud pinnakattetööd, seepärast võib jääda mulje aeglasest töötempost, kuigi ollakse graafikus.

Ehitust külastanutele antud ülevaatest selgus, et Tartu mnt rekonstrueerimisel on põhiosas lõpetatud kommunikatsioonide rajamine, on rajatud müraseinte vundamendid ning teostatakse tee-ehituslikke tõid. Tööd lõpetatakse 2013. aasta augustikuus. Maikuus lõpetatakse Ülemiste liiklussõlme põhirajatiste betoonitööd, välja arvatud tööde tehnoloogiast tingituna Filtri tee piirkonnas oleva kahe kergliiklustunneli betoonitööd.

Välja on ehitatud enamus maa-alustest kommunikatsioonidest. Suve- ja sügisperioodil jäävad teostada põhiliselt tee-ehituslikud ja liikluskorralduslikud tööd.

Ülemiste liiklussõlme projekti kogumaksumus on 99,2 mln €, millest Ühtekuuluvusfondi toetus on 65,4 mln € ja linna finantseering 33,8 mln €.

Ülemiste liiklussõlmes ehitatakse ja rekonstrueeritakse 12,9 km teid, rajatakse 2 sõiduteetunnelit, 1 viadukt ja 2 raudteeviadukti, ehitatakse ja rekonstrueeritakse 10,02 km kergliiklusteid ning ehitatakse 3 kergliiklustunnelit, rajatakse üle 14,2 ha haljasala ja ligi 16,5 km erinevaid sademevee kanalisatsioonirajatisi.

Ülemiste liiklussõlme väljaehitamist alustati 2010. aasta suvel. Liiklussõlm valmib 2013. aasta oktoobrikuus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC