UPC: Tallinna kinnisvaraturu graafikud jaanuar 2015

UPC / Ühinenud Kinnisvarakonsultandid2015 aasta on alanud kinnisvaraturu aktiivsuse mõistes reeglipäraselt – Tallinna korteriomandite müügitehingute arv vähenes eelmise aasta detsembri 712-lt 526-le ehk 26%.

Läbi aastate on üldjuhul jaanuar olnud tehinguaktiivsuselt tagasihoidlik ja tehtud tehingute arv jääb eelneva aasta lõpule alla olenevalt aastast ca 10…40%.

Erandiks on olnud kaks viimast aastat, kus 2014 aastal oli langus vaid 4% ja 2013 aastal toimus isegi 5,7% tehingute arvu tõus.

Seega oli tehingute arvu langus oodatud ja mingeid turusuundumusi sellest välja lugeda pole mõtet. Edaspidistelt kuudelt ootame tehingute arvu mõõdukat kasvu.

Korteriomandite keskmine m2 müügihind oli jaanuaris 4,8% kõrgem kui detsembris ja ulatus 1565 eurot/m2-ni (detsembris 1494 eurot/m2). Aastases võrdluses oli hinnatõusuks 12,8%. Järgnevatel kuudel keskmine müügihind tõenäoliselt liigub +/- 3..5% vahemikus ja aastane hinnatõus jääb ca 10% ringi.

Korterite üüriturul on pakkumiste arv suhteliselt stabiine, samuti on viimase poole aasta jooksul olnud stabiilne ka üürihind.

Tallinna kinnisvaraturu graafikutega saab lähemalt tutvuda siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

14 + = 17

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!