Üüriäri KKK: Kas korteri väljaüürimiseks koostada äriplaan või lasta asjadel kulgeda omasoodu?

Korter üürile - närvesööv hobi või rikkuse allikasKäsiraamatu “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?” autor ja üürikoolituse lektor Tõnu Toompark annab nõu üüriäri teemadel.

Äriplaani koostamine on mõistlik mõte. See aitab aru saada, kas äril on jumet ehk kas see toodab kasumit. Kui toodab kasumit, siis kas piisaval määral, et sellega vaeva näha.

Sageli jääb mitmete muutujate ja pika ajaperioodi puhul “näppude peal arvutamisest” väheks. Äriplaani koostamine peakski selle vajakajäämise kõrvaldama.

Seejuures tuleks üüriäri planeerides arvestada, et äri peab end jooksvast rahavoost “ära toitma”. Võimalik kinnisvara väärtuse tõus las jääda lisaboonuseks, mille üle investor rõõmu saab tunda.

Samuti võib äriplaan anda vihje õigeaegselt ärist väljumiseks, kui tasuvus nõutavale ei vasta.

Äriplaan ei ole ühel hetkel koostatud staatiline numbrite tabel. Äriplaan peab olema dünaamiline ajas muutuv juhendmaterjal, mis aitab üürileandjal üüriprojekti kitsaskohti vältida.

See tähendab, et äriplaan tuleb regulaarselt üle vaadata ja täiendada reaalsest elust võetud numbritega. See aitab jooksvalt hinnata äri edukaks või mitteedukaks olemist.

Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“, mille autorid on kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

8 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus