Üürigarantii võimaldab kinnisvarainvestoril nautida passiivset tulu

Investorid, kes ostavad uude majja korteri väljaüürimise eesmärgiga, teenivad oma investeeritava kapitali väga paljudel juhtudel väljastpoolt kinnisvarasektorit, ehk nad teenivad oma sissetuleku muudes valdkondades kui kinnisvara. See aga võib tähendada ettenägematuid probleeme ja kulusid kinnisvarainvesteeringuga.

“Oleme näinud mitmeid investoreid, kes soetavad endale üürikorterid, aga kuna nende fookus on kusagil mujal, siis tekib tehtud investeeringust pigem probleem, kuna ise peab tegelema igapäevaste muredega, nagu korteri sisustamine, üürilise leidmine ja tema probleemidega tegelemine, kinnisvarahaldusega seotud küsimused,” kommenteeris Koidu Ehitus OÜ juhatuse liige Karin Vinkel.

Seepärast hakkas Koidu Ehitus OÜ Vinkeli sõnul paar aastat tagasi investoritele enda arendusprojektides täiesti uue tootena pakkuma üürigarantiid, mis on saanud seni investoritelt väga positiivset tagasisidet. Sel aastal alustati külaliskortereid-büroopindu pakkuva DepotHouse projektiga, kus üürigarantii mängib võtmerolli.
“Ka DepotHouse´i üürimaja projektis soovime pakkuda investoritele lahendust, mitte probleemi. Tahame pakkuda täisteenust, et investor saaks ka päriselt arvestada sissetulekuga, mida talle pakutakse ise sellesse oma aega kulutamata,” selgitas Vinkel.

Vinkeli sõnul tähendab nende projektide puhul üürigarantii seda, et ettevõte, kes haldab üürikortereid, sõlmib investoriga tähtajalise rendilepingu, ja Koidu Ehitus OÜ tasub regulaarselt investori kontole kokkulepitud summa ning vastutab seejuures täies mahus korteri haldamisega seonduva eest. “Tulemuseks on investori vaatevinklist kindel passiivne sissetulek kinnisvarast,” märkis Vinkel.

Viimasel ajal võib kohata turul mitmeid garanteeritud kinnisvarainvesteeringu reklaame, kuid siinkohal soovitab Koidu Ehitus OÜ juhatuse liige pöörata erilist tähelepanu sellele, mida pakkumine täpsemalt sisaldab. Ta loetleb üles järgmised punktid, mida silmas pidada:

  • Milline on pakkuja taust ja kogemus üürikinnisvaraga?
  • Kas pakkumine sisaldab juba ka mööblit, või tuleb see investoril lisaraha eest muretseda? Mööbli ja muu sisustuse soetamisega kaasneb lisaks täiendavale kulule ka märkimisväärne vaev ja ajakulu, mis kõik kahandab tootlust.
  • Kui pakkumine sisaldab mööblit, siis peaks kaaluma kas pakutav sisustuspakett võiks vastata potentsiaalse üürniku ootustele?
  • Kas pakkumine sisaldab üürihaldusteenust või tuleb selle eest lisaks maksta? Üürihaldusteenus tähendab seda, kes otsib üürniku, kes tegeleb igapäevaselt üüriliste probleemidega, vastab ebasobivatel aegadel telefonile ja garanteerib, et teenused toimiksid 24/7.
  • Kas pakkumine sisaldab vakantsiriski maandamist? Ehk kes ja mis kulude eest otsib uue üürilise?
  • Kui pakkumine sisaldab üürigarantiid, siis peaks täpsustama, kas garantii on juriidiliselt pädev ning peaks veenduma, kas pakkujal on garantii pakkumiseks piisavaid tagatisi.

„Need küsimused on väga olulised ja aitavad välja selgitada, kas potentsiaalsel kinnisvarainvesteeringul on peidetud kulusid,“ toonitas Vinkel. „Nii suurte rahade paigutusi, nagu seda kinnisvarainvesteeringud eeldavad, tasub enne ikka üheksa korda mõõta, enne kui lõikama minna,“ soovitas ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 50 = 56

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?