Üürileandja ABC: Kas üürileandja peaks üürnikult üüri küsima sularahas või ülekandega?

Korter üürile - närvesööv hobi või rikkuse allikas?Sularahas üüri küsimine võimaldab üürileandjal üürnikuga näost-näkku kohtuda. See on üürileandja jaoks võimalus kas või kitsast uksepraost pilk oma varale peale heita, et meelerahus saamiseks veenduda selle korrasolekus.

Kui üürileandja nõuab üüritasu üürnikult sularahas, peab ta olema valmis üürnikule andma raha tasumist tõendava kviitungi.

Pangaülekanne on tänapäevane norm

Tänapäevane tavapärane norm on siiski üüriraha ülekandmine pangakontole. See on osapoolte jaoks märksa lihtsam ja odavam võimalus, mis jätab ära tüütu kokkusaamiste kokkuleppimise vajaduse.

Üüri sularahas kogumine ei tähenda automaatselt selle deklareerimata jätmist. Kindlasti ei ole soovitav üürileandjal üüritulu deklareerimata jätta.

Maksudest ei tasu kõrvale hoida

Maksude mittetasumine võib väga valusalt kätte maksta. Seda näiteks olukorras, kus üürileandjal tekivad üürnikuga probleemid ja viimane kas või kättemaksuks üürileandja maksuametile maksudest kõrvalehoidjana üles annab.

Sellisel juhul tuleb maksusid mittemaksnud üürileandjal tasuda maksud ja lisaks sellele veel ka trahv.

Ebamõistliku maksukoormuse vältimiseks tasub üüriäri ajada ettevõtte kaudu, mitte eraisikuna.

Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust “Korter üürile – närvesööv hobi või rikkuse allikas?“, mille autorid on kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

29 − 20 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?