Üürisoodustused linna pindadel jätkuvad augusti lõpuni

TallinnLinnavalitsus otsustas kriisi mõju leevendamiseks augusti lõpuni jätkata 100-protsendilist üürivabastust väliterrassidele ja anda samuti augusti lõpuni 50-protsendilise üürisoodustuse linnale kuuluvatel äripindadel tegutsevatele üürnikele, nagu toitlustajad ja kauplejad, keda kriis enim mõjutab.

„Kuigi vabariigi valitsus on hakanud viirusepuhangu tõkestamiseks kehtestatud piiranguid järk-järgult leevendama, tunnevad ettevõtjad viirusepuhangust ja piirangutest tingitud negatiivset mõju ilmselt veel pikka aega. Seetõttu otsustasime soodustusi pikendada,“ ütles Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

50-protsendiline üürisoodustus on ette nähtud linna äripindu kasutavatele toitlustajatele, kaubandus- ja teenindusettevõtetele ning hariduse, hoolekande, spordi ja kultuuri vallas tegutsevatele üürnikele. Kuni mai lõpuni kehtis neile 100-protsendiline üürivabastus. Täielik üürivabastus jääb kehtima ööklubidele. Väliterrasside 100-protsendiline üürivabastus pidi seni kehtima juuni lõpuni.

Seni kehtinud linna abimeetmed üürnikele on saanud riigiabina heakskiidu Euroopa Komisjoni otsustega mullu aprillist ja oktoobrist, mis kehtivad 30. juunini. Abimeetmete rakendamiseks kuni aasta lõpuni andis Euroopa Komisjon loa 4. juunil.

Linnavalitsuses vastuvõetud määrus on kättesaadav Tallinna õigusaktide infosüsteemis Teele. 

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC