Uus ehitusseadus tuleb kasuks turul ausatele mängijatele

ERE / Estonian Real Estate1. juulil 2015 jõustuvad uus ehitusseadus ja uus planeerimisseadus. Vastavalt nendele dokumentidele enam ei ole vaja saada väikeste objektide rekonstrueerimisel või laienemisel – piisab vaid kirjaliku teadaande esitamisest tööde alguse kohta.

Kompaniide gruppi ERE Grupp juhatuse esimees Maksim Sorokin on veendunud, et see lihtsustab oluliselt nii ehitusfirmade kui ka eraisikute elu. Ent seadus osutub maksimaalselt tõhusaks vaid juhul, kui kõik pooled käituvad ääretult seaduskuulekalt.

Üle 10 aasta vältel, seni kui kehtis eelmine ehitusseadus, on mitmed puutunud kokku lisakeerukustega remondi kavandamisel ja läbiviimisel. Seaduse eelmine redaktsioon nägi ette üsna keerulist ehituse ja ruumide kasutusloa saamise protseduuri. Selliste nõuete täitmine viis sageli aja ja raha kaotusele.

„Olukord lihtsustub oluliselt suve keskpaigast – näiteks elamisruumide rekonstrueerimisel, mis ei nõua pinna laiendamist, ei tule enam taotleda ehitusluba. Piisab vaid kirjalikus vormis ehitustööde alustamise teadaande ja kehtiva ehitusprojekti esitamisest. Aga ametiisikutel jääb võimalus nõuda lisaselgitusi 10 päeva jooksul. Ehitajad võisid varem sellistest reeglitest üksnes unistada,“ arvab Maksim Sorokin.

Kompanii Real Estate (ЕRЕ) pööras avalikkuse tähelepanu probleemile juba eelmise aasta alguses, kui pöördus algatusega Riigikokku, pakkudes ümber vaadata ehitusseaduse mõned paragrahvid. Hiljem osales ERE Grupi esindaja Maksim Sorokin ettevalmistatava seaduse arutluses.

„Me kutsusime võimusid ammugi üles pöörama tähelepanu bürokraatia keerukustele, mis takistasid majanduse terve valdkonna arengut ja raskendasid aastaid tavainimeste elu. Meil on hea meel, et äärmiselt keeruline eluruumide rekonstrueerimiseks lubade saamise protseduur on nüüd minevik,“ on ERE Grupi juht Maksim Sorokin veendunud.

Muide, Maksim Sorokini sõnul saab saavutada uue seaduse maksimaalse tõhususe üksnes juhul, kui kõik pooled järgivad seadust kõrvalekaldumatult. „ saab olla endiselt vajalik teatud muudel juhtudel, näiteks kui kõne all on ruumi laiendamine enam kui 33% võrra. Selleks, et turg saaks tegutseda usaldusele tuginedes, peavad kõik pooled tutvuma uute reeglitega, mis on nüüd väga näitlikult kirjeldatud,“ arvab Maksim Sorokin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 3 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest