Uus Maa juulikuu turuülevaade

Eesti kinnisvaraturg jätkas juulis hoogsalt möödunud poolaasta kursil. Võrreldes juuniga kerkis nii kinnisvara ostu-müügitehingute hulk kui ka rahaline kogumaht. Kuigi juunist suurema tehingute arvuga juuli ei ole iseenesest midagi erakordset, polnud sel aastal märgata iseloomulikku puhkuseperioodi-aegset tardumust.

  • Maa-ameti andmetel toimus Tallinnas juulikuus kokku 856 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis on seni käesoleva aasta teine tulemus. Võrreldes juuniga kerkis tehingute hulk 4,1% ja mulluse juuliga 25%.
  • Ka Tartu korteriturul ületas juuli harjumuspäraseid ootusi ja oli üliaktiivne. Kortereid müüdi 146, juunist 18,7% enam. Ruutmeetri keskmiseks mediaanhinnaks kujunes 911 eurot, mis on juuniga võrreldes 6,5% ja 2011. aasta juuliga võrreldes 14% kallim.
  • Narvas müüdi 73 korterit, mis on juunist 37,7% enam. Keskmine mediaanhind langes kuuga 3,4% tasemele 351 €/m². Aastaga tõusis ruutmeetrihind siiski 21,9%.
  • Pärnu kinnisvaraturg saavutas juulis taas maikuise taseme. Maa-ameti andmetel müüdi juulis 80 kinnisvaraobjekti, mis on juunist 8,1% enam. Aastane kasv on aga 37,9%.

Lähemalt saad lugeda meie juulikuu turuülevaatest, mille leiad siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

60 + = 62

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC