Valitsus asub jõuliselt toetama kinnisvaraarendajaid

Kiire elamispindade ja vähenevad on paljud kinnisvaraarendajad viinud raskustesse. Vabariigi valitsus on lõpuks ometi mõistnud, et kinnisvaraarenduses peitub meie riigi innovatsioon ning tulevik – Nokia. Seetõttu on valitsus asunud aktiivselt otsima meetmeid raskustes kinnisvaraarendajate jõuliseks toetamiseks.
Illustratsioon
Esimese toetuspaketi meetmena on plaanis kinnisvaraarendajatele suunata tagasihoidlik rahasüst 8 miljardi krooni väärtuses. See summa tuleb kärbetest, mis tehakse peaasjalikult pensionite ja lasteaedade rahastamise vähendamise arvelt.

“Kui jutt on kinnisvaraarendajatest, siis me ikka midagi eelarvest leiame,” ütles rahandusministeeriumist Ivan Puder. “Täiendav kokkuhoiukoht on näiteks teedeehituse rahastamine, sest kriisi ajal inimesed niikuinii ei sõida nii palju.”

Toetussummad suunatakse eelkõige kinnisvaraarendajatele, kes on innovatiivsete rahastamisskeemide abil vara üleshinnanud ning seejärel end suurejooneliselt lõhku laenanud. “Innovatsioonita ei saa. Neil on meie abistavat kätte kõige rohkem vaja,” ütles tundamtuks jääda soovinud valitsusjuht.

Abisummade kõige õiglasema laialijagamise meetodina kasutatakse Tallinna linna kasutatud ja end hästi õigustanud loosimise meetodit. Loosimine välistab 100-protsendiliselt, et toetust võib saada kinnisvaraarendaja, kel ei ole äriõnne ning garanteerib, et toetust saab see, kes seda kõige rohkem vajab.
Illustratsioon
Esialgne ühele kinnisvaraarendajale ei ületa oluliselt 500 miljonit krooni, kui just ei ole tegemist valitsusele lähedalseisvate isikutega. Raskuste süvenemisel võib valitsus kaaluda maamaksu suurendamist kuni 50 protsendini väärtusest, et selle abil leida täiendavaid ressursse kinnisvaraarendajate toetamiseks.

Taotlused toetuse saamiseks palun esitada valitsuserakondade ühiselt loodud MTÜ Aita Abivajajaid nimele. Taotlusele palun lisada taotletavast abisummast 10% suurune ettemaks. Reisibüroode kinkekaarte enam vastu ei võeta, ettemaksu äriplaani ebaõnnestumisel ei tagastata.

Kinnisvaravaldkond on eluliselt tähtis kõigile ja vajas riigi otsustavat sekkumist juba eile. Liberalismile on tänane kriis kriipsu peale tõmmanud. Nüüd on aeg, kus peab otsustavalt majandusellu sekkuma hakkama ning ohjad jõuliselt enda kätte haarama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

2 + 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest