1Partner: enamik korteritehinguid tehakse endiselt alla 125 000 euro

Sel aastal on Tallinna korteriturgu peamiselt aktiivsena hoidnud odavamad järelturu korterid ning enam kui pooled tehingud on madalama hinnaga kui 125 000 eurot, selgub 1Partner Kinnisvara aasta esimese viie kuu tehingute analüüsist.

“Kokku 55% tehingutest on siiani tehtud korteritega, mille hind jääb alla 125 000 euro, mis näitab kujundlikult ära ka suurema osa koduostjate tänase finantsvõimekuse piiri,” selgitas 1Partner Kinnisvara turuanalüütik Elia Vääri, kelle sõnul ei ole palgad üldise elukalliduse tempoga jõudnud sammu pidada, mis on ka pidurdanud kallimate korteritega kauplemist. “Nii moodustasidki üle 200 tuhande euro maksvad korterid kõigist tehingutest vähem kui viiendiku,” lisas Vääri.

Samas on Elia Vääri sõnul ka selles enimlevinud hinnaklassis kortereid pakkumisel omajagu. “Kohe saaks 125 000 euro piiresse jääva ostuga sisse kolida heas korras 2-toalisesse korterisse Lasnamäele, Mustamäele või Stroomi ranna piirkonda, väikest remonti vajavate korterite puhul mahub kergesti eelarvesse ka 3-toaliseid kortereid,” lisas 1Partneri turuanalüütik.

Konkreetselt maikuus tõusis tehinguaktiivsus ka kallimate korterite osas, mis tõi kaasa Tallinna korterituru keskmise hinna kasvu 3200 euroni ruutmeetri kohta, ka mediaanhinna ruutmeeter jõudis sisuliselt kolme tuhande euroni. “Siiski võib arvata, et suvel uusi rekordeid pigem ei tehta, kuid sügisel peaks korterite hinnad vaikselt taas tõusma hakkama,” ütles Vääri.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika