1Partner Kinnisvara ekspert: talv lööb kulud lakke, üürivõlglaste arv kasvab kindlasti

1PartnerSaabuval talvel kohtuvad aasta kestnud üleüldine kiire hinnatõus ja energiahindade uus tipp ja paljud peavad valima, millised arved maksta ja millistega venitada, sest kõige jaoks raha ei jätku. Üüriturul toovad rekordhinnad kaasa võlgalaste arvu kasvu, ennustab 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

“Mul on kõigile, ka hetkel endaga kenasti toime tulevatele inimestele, üks väga tõsine soovitus – säästke, pange sel suvel veidikenegi talveks raha kõrvale. Parem minge kalli spaahotelli asemel niisama loodusesse ja tänage end selle mõistliku otsuse eest, kui detsembrikuus oma küttearvet vaatate,” soovitab 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

“Mais juba 20% ulatunud aastane inflatsioonimäär tähendab, et kasvavad kõik kulud ja see trend on hetkel süvenev. Paljude üürnike jaoks, kes niigi suhteliselt napilt oma kuludega toime tulevad, võib talvel olla valik, kas tasuda omanikule üüriraha ja teenusepakkujaile kommunaalkulude eest või jääda nälga,” hoiatab Martin Vahter.

1Partner Kinnisvara juhi sõnul on perspektiiv ebameeldiv ka üürileandjate jaoks. “Ei tee paha juba praegu enda jaoks läbi mõelda, kuidas vajadusel käituda rahalistesse raskustesse sattunud üürnikuga. Mure võib olla ajutist laadi, aga selliseid uusi juhtumeid tuleb päris kindlasti kümneid, pigem isegi sadu,” ütles Martin Vahter, kelle sõnul võiksid omanikud olema valmis ka väikesteks vastutulekuteks muidu korrektsetele üürnikele, sest uue kliendi leidmine võib osutuda kokkuvõttes kulukamaks ja riskantsemaks, kui mõne makse kasvõi osaline ajatamine.

“Täna enda ümber ringi vaadates tundub, et pidu käib nii, nagu homset poleks. Inimlikult on mõistetav, et koroonaviiruse diktaadi all möödunud paari aasta järel tahetakse endale viimaks pisut rohkem lubada. Aga juba vanarahvas ütles, et rege rauta suvel,” manitseb 1Partner Kinnisvara juht.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC