1Partner kuuülevaade: korterimüük rühib jälle üles

1Partner KinnisvaraTallinnas müüdi oktoobris 866 korterit, mis on viis protsenti enam kui septembris ning 7,6 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal, analüüsib kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.

tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on praegu Tallinnas kinnisvarabuum. “Tihti arvatakse, et tähendab automaatselt mulli, tegelikult on tegemist lihtsalt tõusuajaga,” ütles Vahter.

“Majandusel läheb hästi ja keskklassi osakaal on kiiresti kasvanud – sellest annavad lisaks kinnisvaraturule märku ka järjest avatavad uued restoranid ja kasvavad automüüginumbrid. Inimesed ostavad suhteliselt rohkem kallimaid ja uuemaid kortereid ning seetõttu kasvab nii tehingute arv kui ruutmeetri keskmine statistiline hind. Tegelikult pole reaalsed hinnad paar-kolm aastat oluliselt kasvanud. nõukogudeaegse paneelelamu 2-toaline maksab endiselt 65-70 000 euro vahemikus,” ütles Vahter.

Tallinna korteri keskmine ruutmeeter maksis oktoobris 1763 eurot, mis on septembriga võrreldes üks protsent enam. Kalleim müüdi 535 000 ning odavaim 3300 euroga.

Oktoobris müüdi Tallinnas 20 hoonestatud elamumaa krunti, mis on 12 võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim müüdi 822 000 ning soodsaim 7900 euro eest.

Möödunud kuul müüdi üheksa elamumaa krunti, mis on sama palju kui septembris. Odavaim maksis 85 000 ja kalleim 350 000 eurot.

avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC