1Partner: Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind langes juulis alla 2000 euro

1PartnerJuulis tõusis Tallinna korterite müügitehingute arv võrreldes varasema kuuga viis protsenti, kuid keskmine ruutmeetri hind langes seitse protsenti 1986 euroni, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul ületas Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind 2000 eurot esimest korda täpselt aasta tagasi juulis ning on vahepeal pigem üle selle tasemel olnud. “Tänavu juulis läbiviidud kinnisvaraekspertide uuring näitab, et pooled vastanud usuvad, et pealinna korteri ruutmeeter maksab aasta lõpus üle ning pooled, et alla 2000 euro. Eks ta aasta lõpus selle numbri juures ongi ning suuri kõikumisi ei ole oodata,” ütles Vahter.

“Üldiselt on ootus hinnalangusele turul taandunud ning kinnisvarahindajad praegu numbreid allapoole ei korrigeeri. Keskmise
ruutmeetri hinna langus juulis on suures osas mõjutatud uute ja suhteliselt kallimate korterite osakaalu vähenemisega kõikidest tehingutest, mis viibki ühiku keskmise hinna alla” kommenteeris Vahter.

“Tehingute arvu mõttes tehti tänavu juulis korteritega mullusega võrreldes viiendiku vähem tehinguid, kuid üldiselt oli pigem tavaline kui erakordne suvekuu,” rääkis 1Partneri juht.

“Täiesti tavapärases mahus tehakse tehinguid odavamas, 50 000 ja 100 000 euro vahemikus ning 250 000 ja kallimate korteritega. Tehinguid on vähem keskklassi ehk 100 000 ja 180 000 euro vahemikus. Soodsamaid tehingud teevad need, kel on lihtsalt vaja kuskil elada ja kallimaid, kel raha piisavalt varuks. Paistab, et keskklass ongi rohkem isikliku tuleviku osas äraootav. Turuaktiivsuse osas on praegu põhiküsimus mitte kas, vaid millal see keskmine segment taastub,” lisas Vahter.

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 881 ostu-müügitehingut, mis on seitse protsenti rohkem kui juunis. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 114,6 miljonit eurot, mis on 10,5 protsenti rohkem kui eelmisel kuul ja 27 protsenti vähem kui eelmise aasta juulis.

Juulis müüdi Tallinnas 663 korterit, mis on viis protsenti rohkem kui juunis. Kalleim korter müüdi 870 000 ning odavaim 1 000 euroga.

Juulis müüdi Tallinnas 26 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on kahe võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim elamu müüdi 9,7 miljoni ning soodsaim 1000 euro eest.

Juulis müüdi Tallinnas 10 elamumaa krunti, mis on juuniga võrreldes kahe võrra vähem. Kalleim krunt maksis pool miljonit ning odavaim 28 000 eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC