1Partner: Pealinna korteriturg õitseb ega lase end koroonast kuidagi segada

1PartnerOktoobris müüdi Tallinnas 923 korterit, mis on üheksa protsenti rohkem kui septembris ning kaks protsenti enam kui mullu samal ajal, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul oli oktoober kinnisvaras numbrite põhjal täiesti tavapärane kuu ning mingeid koroonamõjusid tunda polnud. “Kinnisvaras näitab müügistatistika tavaliselt kuu-paar tagasi tehtud otsuseid, aga ka praegu, novembri alguses on nii päringute arv kui üldine turuaktiivsus täiesti tavapärane,” ütles Vahter.

“Viiruse levikut ei saa täpselt ennustada ja kui inimesed end jälle tuppa lukustavad, siis võivad müügiperioodid muidugi pikemaks venida. Samas olulist hinnalangust või muid põhjalikumaid muudatusi elamispindade turul oodata pole,” ütles Vahter.

“Kuna kevadel pandi osa kinnisvaraarendusi seisma, aga päris palju reservis olevat vara on vahepeal ära müüdud, siis on praeguseks tekkinud isegi kerge uusarenduste defitsiit – tunne, et polegi nagu midagi osta. Seetõttu on suuremad arendajad uuesti projektid üles sulatanud ja alustanud jälle ehitamist, et oleks mida pakkuda. Ka 1Partner ehitab praegu Tallinna ülemise tuletorni ümbruses elamukvartalit ning lisaks lõime just värskelt Pelgurannas täiesti uue arendusega kopa maasse,” lisas Vahter.

Oktoobris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1212 ostu-müügitehingut, mis on 2,5 protsenti rohkem kui septembris. Pealinna kinnisvaratehingute koguväärtus kasvas kuuga neli protsenti 153 miljoni euroni.

Oktoobris müüdi Tallinnas 923 korterit, mis on üheksa protsenti rohkem kui septembris. Korteri ruutmeeter maksis keskmiselt 2165 eurot, mis on septembriga võrreldes üks protsent enam. Oktoobris müüdi kalleim korter 853 000 ning odavaim 6000 euro eest.

Oktoobris müüdi Tallinnas 30 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on sama palju kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 958 000 ning soodsaim 25 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi kümme elamumaa krunti, mis on septembriga võrreldes 13 võrra vähem. Kalleim krunt maksis 370 000 ning soodsaim 82 000 eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC