1Partner: Tallinna korteri ruutmeeter ületas esmakordselt 2000-euro piiri

1PartnerTallinna korteri ruutmeetri keskmine hind kallines juunis 4,4 protsenti ning maksis esmakordselt ajaloos rohkem kui 2000 eurot, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehinguülevaadet.

Martin Vahteri sõnul on pealinnas paradoksaalne olukord, mille puhul kinnisvara hinnad tõusevad, aga omandamine muutub samal ajal kättesaadavamaks. “Tänavune keskmine palgakasvu prognoos on väga tugevad kaheksa protsenti, mis katab kinnisvara hinnatõusu, mistõttu inimesed saavad endale senisest pigem rohkem lubada,” rääkis Vahter.

“Linnastumine jätkub ja see kindlustab Tallinna kinnisvaraturu stabiilsuse pikaks ajaks. Suuri ja kiireid muudatusi lähiaastatel ette näha pole, jätkub tavapärane ost-müük koos kerge hinnatõusuga,” lisas Vahter.

Juunis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1152 ostu-müügitehingut, mis on 15,6 protsenti vähem kui mais.

Juunis müüdi Tallinnas 781 korterit, mis on kuus protsenti maist vähem. Tallinna korteri keskmine ruutmeeter maksis juunis 2034 eurot, mis on 4,4 protsenti enam kui mais. Juunis müüdi odavaim korter 8000 ning kalleim 520 000 euro eest.

Juunis läks Tallinnas kaubaks 40 hoonestatud elamumaa krunti, mis on kolme võrra enam kui varasemal kuul. Soodsaim elamu müüdi 500 ning kalleim 649 000 euro eest.

Eelmisel kuul müüdi pealinnas 11 elamumaa krunti, mis on maiga võrreldes nelja võrra enam. Odavaim krunt maksis 7680 ja kalleim 432 000 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

56 + = 64

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?