1Partner: Tallinna luksuskorterite müük on tänavu hoopis kasvanud

1PartnerTallinna kinnisvaratehingute statistikast selgub, et kui keskmiselt on tänavu kaheksa kuuga tehtud 28 protsenti vähem tehinguid kui mullu samal ajal, siis enam kui 250 000 maksvate luksuskorterite müük on hoopis seitse protsenti tõusnud.

2020. aasta kaheksa kuuga müüdi pealinnas 306 enam kui 250 000 eurot maksvat korterit.

juhi Martin Vahteri sõnul on nii terve tänavusemaasta jooksul kui ka suvekuudel ostetud mullusest rohkem luksuskortereid. “Suur raha pole turult kadunud või otsa saanud. Ostetakse nii Ferrarisid kui eksklusiivseid kortereid. Jõukatel inimestel pole koroonakriisist sisuliselt mingit vahet,” kommenteeris Vahter.

“Tegime suvel mitu tehingut eksklusiivsete korteritega, mille vastu ostja oli juba pikalt huvi tundnud. Ühe korteriga tekkis isegi järjekord ja kaks soovijat jäid ilma,” ütles Vahter.

“Enam-vähem eelmise aasta tasemel on ka kõige soodsama otsa korterite müük – inimestel on ju vaja ikka kuskil elada. Kui hind on õige, läheb kõik ära,” lisas Vahter.

1Partneri juhi sõnul on aga tuntavalt kahanenud keskmise väärtusega, 100 000 ja 180 000 euro vahemikus korterite müük. “Jaekaubanduse
näitajate põhjal pole kahanenud, küll aga on langenud kindlustunne. Paistab, et see mõjutab kõige rohkem keskklassi,” sõnas Vahter.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest