1Partner: Tallinna uusarendused on välja müüdud

1Partner Kinnisvara konsultandi Allan Vanatoa sõnul on Tallinna ja selle lähiümbruse uusarendused välja müüdud ning vaakum turul tõstab keskmise hinna 2000 euroni ruutmeetri kohta.

“Kesklinna uude majja alla 2000 euro ruutmeeter kortereid saada pole, aga siiski võib vanemaid kolmandiku võrra odavamalt leida. Uued projektid tulevad peale ning kui leeveneb, siis peaksid korterite hinnad ka püsima jääma. Praegu on turul selgelt vaakum ja ka valik on väike, eriti kesklinnas,” ütles Vanatoa.

Kinnisvarakonsultandi sõnul on mõnel arendusel läinud samaväärselt hästi nii turulanguse kui -tõusu ajal. “Näiteks ehitatud Vana-Kuuli majad Lasnamäel ning Pärnaõue elamurajooni kõik 100 valmis korterit Kakumäe külje all on välja müüdud. Nüüdseks ehitab NCC aasta lõpuks ligi 70 Kakumäele juurde ja ka neid ostetakse praegu juba ette hästi,” sõnas Vanatoa ja lisas, et peamine tegur on asukoht ja usaldus vastu.

jaoks on kõige turvalisem müüa väiksemaid projekte. Viimasel ajal kesklinna kerkinud Uus-Tatari 21, Ravi 13 ja Villardi 11 müüdi kõik väga kiirelt välja.

“Reeglina liigub ostuhuvi ja hinnasurve lainena korteritest edasi järgmise klassi varadesse – ridaelamute ja majade poole, mille on praegu vaikne,” prognoosis Vanatoa.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC