1Partneri: Tallinna korteri ruutmeeter kallines aastaga 16 protsenti

1PartnerTallinna korterimüük liikus läbi 2011. aasta tõusvas joones, aastataguse ajaga võrreldes oli detsembris korteri keskmine ruutmeetri hind 16 protsenti ja tehingute kogumaksumus viiendiku võrra kõrgem, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul oli kogu Tallinna kinnisvaraturg detsembris üle ootuste aktiivne ja kardetud pühadeaegne kukkumine jäi tulemata. “Müügimahud tõusid nii novembri kui mulluse detsembriga võrreldes, mis oli viimane krooni käibekuu ja seetõttu silmapaistvalt tegus,” ütles Vahter ja lisas, et tehinguaktiivsuse üks põhjuseid on kasvav soov vaba raha kindlamalt paigutada.

Tallinna korteritehingute arv kasvas detsembris novembriga võrreldes üheksa protsenti 611-ni ning tehingute kogumaksumus neli protsenti 36,7 miljoni euroni. “Korteritehingute 2011. aastal kõige iseloomukam näitaja oli stabiilsus – keskmine ruutmeetri hind püsis detsembris üheksandat kuud ilma suuremate kõikumisteta üle 1000 euro,” kommenteeris Vahter.

Kalleim korter müüdi detsembris Tallinnas 342 000 ja odavaim 1000 euro eest.

Eluhoonetega hoonestatud kinnistuid müüdi Tallinnas detsembris 28, mis on kahe võrra vähem kui eelmisel kuul. Kalleim eramu võõrandati 840 000 ja odavaim 6000 euro eest.

Detsembris müüdi 12 hoonestamata elamumaa kinnistut, mis on ühe võrra enam kui novembris. Kalleim krunt müüdi 105 517 ja odavaim 9600 euroga.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine