1Partner: Uusarendused ajavad Mustamäel kinnisvara hinnad üles

1PartnerMustamäele kerkivad uusarendused kergitavad ühtlasi ka piirkonna kinnisvarahindu.

Mustamäe korteri maksis 2018. aastal keskmiselt 1638 eurot, mis on 7,6 protsenti rohkem, kui aasta varem, analüüsib konsultant Margus Suumann Maa-ameti statistikat.

Margus Suumanni sõnul on hinnad linnaosas kahe aasta lõikes tõusnud lausa 16 protsenti ning seda mõjutab oluliselt uusarenduste valmimine.

«Praegu on Mustamäe piirkonnas 13 suuremat arendust, kuhu on saada vabu kortereid. Uute ja vanade majade hinnakäärid on päris suured. Näiteks kui Mustamäel on kõige populaarsemad kahetoalised, siis vanemas majas saab sellise remonditud korteri kätte 75 000 euroga, aga uues tuleb vähemalt 20 000 rohkem maksta,» rääkis Suumann.

«Mustamäe vanad korterid on tegelikult moodi minemas. Kui Kalamaja hinnad on noorematele niiöelda hipsteritele kättesaamatud, siis ostetaksegi näiteks Mustamäele ja tuunitakse nii hästi ära, et seestpoolt kuidagi aru ei saa, et tegemist on vana paneelelamuga,» lisas Suumann.

«Sealjuures tõuseb vanade korterite ümberehitamisega järjest tihedamini esile aga probleem, millega esialgu ei arvestata. Kui toad ja köök ümber tõsta ning planeeringut muuta, siis jäetakse vastavad load ja vormistamine pahatihti tegemata. Sees elada saab, aga kooskõlastamata remont takistab edaspidi nii müüki kui laenu saamist,» hoiatas Suumann.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC