Arco Invest EOOD taasalustas Madrid Blvd projekti korterite müüki Sofias

Arco VaraArco Vara kontserni Bulgaaria tütarettevõte Arco Invest EOOD taasalustas eelmisel nädalal korterite müüki Madrid Blvd projektis Sofias. See tähendab, et Madrid Blvd projekti korterid, müüdava kogupinnaga 3 800 m2, on tagasi Sofia kinnisvaraturul.

Korterite turundus ja müük oli ajutiselt peatatud seoses määramatusega panga finantseerimislepingute pikendamisel ja jooksval teenindamisel. Viimane korter müüdi Madrid Blvd projektis detsembris 2013. Esimene müük peale müügi taasalustamist teostati  reedel, 12. detsembril.

Detsembri alguseks oli hoones müümata 34 korterit, millest 15 renditakse välja lühi- ja pikaajaliselt. Peale eelmisel nädalal toimunud tehingut on müügiks veel 18 korterit, lisaks on võimalik ka rendikorterite müük.

Hoonest saadakse jätkuvalt ka renditulu kontori- ja kaubanduspindadelt üle 900 tuhande euro aastas, millest kaetakse pangalaenu intressid ja jooksvad tegevuskulud, lisaks jääb osa rahast ka kontserni käsutusse.

Piraeus Bank Bulgaria laenu põhiosa moodustab 11 904 tuhat eurot peale oktoobris teostatud 250 tuhande eurost laenutagastust. Täiendav 950 tuhande euro suurune laenuosa kuulub tagastamisele 2015. aasta jaanuari lõpuks. Ülejäänud laenusumma 10 954 tuhat eurot kuulub tagasimaksmisele 2017. aasta detsembri lõpuks.

Selleks ajaks peaks korterite (sealhulgas rendikorterite) ja parkimiskohtade müügi arvelt laenu jääk vähenema vähemalt 3,5 miljoni euro võrra. Kontserni pikaajaline plaan näeb ette ka Madrid Blvd hoone kaubandus- ja büroopindade müügi ühe paketina 2017. aasta lõpuks.

Eduka realiseerimise eelduseks on sujuv koostöö pangaga ja pikaajaliste rendilepingute, mis moodustavad kogu renditavast pinnast üle 50%, uuendamine või asendamine 2015. aasta teiseks poolaastaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 14 = 23

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.09.2021 Kinnisvara hindamise ABC