Arco Vara AS omandas tütarettevõtte Sofias

Arco Vara30. jaanuaril 2018 omandas Arco Vara AS 100%-lise osaluse Sofias, Bulgaarias registreeritud firmas Arco Lozen EOOD, millega viidi lõpule esimene osa 2017. aasta novembris allkirjastatud Lozeni tehingust. Arco Lozen EOOD omab Sofia äärelinnas Lozeni küla lähedal 6 krunti, millest 3 on ehitusotstarbelised ja ülejäänud 3 ette nähtud teede rajamiseks.

Kruntide kogupindala on 52 780 m2 (5,3 ha), millest 47 450 m2 (4,7 ha) on ehitusotstarbeliste kruntide pindala, millele Arco Vara plaanib rajada kvaliteetse elamuarendusprojekti kortermajade, eramute ja äripindadega (supermarket, lasteaed, spordirajatised jms). Piirkonna detailplaneering on jõus alates 2009. aastast; hetkel ootab Arco Vara käimasoleva arhitektuurikonkursi tulemusi. Projekteerimine algab ja lõpeb 2018. aastal, mille lõpuks loodab Arco Vara saada ka ehitusloa 1. etapi ehituseks.

Lozeni tehingu teise osana omandab Arco Vara AS 2020. aasta detsembriks veel ühe firma, mis omab 9 krunti kogupindalaga 67 620 m2 (6,8 ha), millest 5 on ehitusotstarbelised ja ülejäänud ette nähtud teede rajamiseks. Neile kruntidele arendatakse Lozeni projekti järgmised etapid.

Arco Vara AS-i juhataja kommentaar: „ Arco Vara püsib pikaajalise kasvu ning rahal põhineva kasumlikkuse kursil. Lozeni arendusprojekti omandamisega – ning Paldiski mnt 74 krundi omandamisega Tallinnas veidi enne seda – oleme astunud järgmise olulise sammu oma pikaajalise strateegia elluviimisel. Oleme loonud ehitusõigusega maade reservi, mis võimaldab meil Tallinnas ja Sofias järgmise 5 aasta jooksul välja ehitada üle 1000 kodu. See omakorda võimaldab meil käigus hoida pidevat arendus- ja müügiprotsessi Tallinnas ja Sofias. Meie arendustegevus keskendub elamukinnisvarale. Oleme valinud projektid, kus saame rajada terviklikke elukeskkondi ning pakkuda oma klientidele üle ootuste kogemusi. Arco Vara meeskond kavatseb arendada Kodulahe ja Lozeni projekte vastavalt nõudlusele ja sellises tempos, mis võimaldab saavutada häid marginaale. Järgmiseks eesmärgiks on parandada Arco Vara grupi omakapitali kasutamise kiirust ja tõsta seeläbi kasumlikkust.“

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC