Arengud seoses AS Pro Kapital Grupp poolt rajatava Peterburi tee 2 kaubanduskeskusega

AS Pro Kapital Grupp juhatus annab käesolevaga oma investoritele uuendatud ülevaate Peterburi tee 2 kaubanduskeskuse arendamise hetkeseisust.

Kaubanduskeskuse ehitamiseks on väljastatud ehitusluba ja käib aktiivne ettevalmistav tegevus keskuse enda ehitustöödega alustamiseks.

Alustatud on kaubanduskeskuse juurdepääsuteede, sealhulgas keskuseni viiva tunneli ehitustöödega. Tehtud on otsused kaubanduskeskuseni kavandatava trammiliini nr 4 taristu finantseerimiseks. Käivad aktiivsed läbirääkimised üürilepingute sõlmimiseks ja sõlmitud on kokkulepped keskuse meelelahutuskorruse osas.

Järgnevalt anname täpsema ülevaate asetleidnud sündmustest.

Kaubanduskeskuse jaoks vajaliku taristu rajamine

Trammiliini nr 4 pikendamiseks Majaka tänavalt uue kaubanduskeskuseni sõlmis AS Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv kaubanduskeskuse arendaja AS Tallinna Moekombinaat kokkuleppe tehnilise projekti koostamiseks projekteerimisbürooga K-Projekt, kel on tuleviku tarvis valminud ka eskiis trammiliini pikendamiseks Lennujaamani läbi Ülemiste City.

Neljas trammiliin ühendab Lasnamäed ja Tondi piirkonda Tallinna kesklinnaga ning on tähtsaimaks liiklemisvahendiks kesklinnas asuvate peatuste vahel. 2010. aastal kasutas liini 8,23 miljonit reisijat.

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) eraldas Tallinna trammiliini nr 4 taristu rekonstrueerimiseks 18,9 miljonit eurot, tööde käigus uuendatakse üle kümne kilomeetri trammiteid, sealhulgas ehitatakse seitsesada meetrit uut trammiteed Ülemiste piirkonda, mis pikendab trammiliini Majaka tänavalt Pro Kapitali rajatava uue kaubanduskeskuse peasissepääsuni. Trammiprojektiga on kavas muuta trammiliini taristut, pikendades seda Peterburi tee 2 territooriumile koos tagasipöörderingi ning kontaktvõrguga.

AS Pro Kapital Grupp ja AS Tallinna Moekombinaat juhatuse liige Allan Remmelkoor sõnas, et lisaks trammiliini pikendamisele Pro Kapitali poolt rajatava kaubanduskeskuseni, valmivad Ülemiste liiklussõlme ehitustööde käigus kaubanduskeskuse külastamiseks olulised ligipääsuteed, sealhulgas nii tunnel kui ka sissepääsuristmik. “Nende töödega on juba algust tehtud,” lisas ta.

Kaubanduskeskusesse kavandatavast kino- ja meelelahutuskeskusest

Peterburi tee kaubanduskeskuse neljanda korruse 12 000 m2 suurusest meelelahutuskompleksist on kokkulepetega kaetud 11 400 m2.

Tänaste kokkulepete järgi tuleb kaubanduskeskuse neljandale korrusele seitsme saaliga kino, unikaalne meelelahutus- ning vabaajakeskus ning mitmed restoranid. Tegemist on Eesti suurima kavandatava meelelahutuskeskusega.

AS Pro Kapital Grupp juhatuse liikme Allan Remmelkoor sõnul on kino- ja meelelahutuskeskuse operaatoriga koostöölepped sõlmitud. “Seitsme saaliga kinooperaatori puhul saame rääkida Eesti turule sisenevast uuest tegijast ning meelelahutus- ja vabaajakeskus hakkab pakkuma atraktsioone erinevas vanuses lastele, noortele ja täiskasvanutele, ühendades nii mängulisi kui ka õppimisele suunatud tegevusi mitmesuguste ürituste ning sünnipäevade korraldamise võimalustega,” märkis Remmelkoor. Lisaks hakkavad keskuse meelelahutuskorrusel paiknema ka mitmed restoranid, kellest enamusega on üürilepingud sõlmitud.

Kino- ja meelelahutuskeskus koos restoranimaailmaga moodustab 12 000 m2 ja võtab enda alla kogu kaubanduskeskuse neljanda korruse ning on piisavalt unikaalne, et kujuneda atraktiivseks turismimagnetiks kogu linnale.

AS Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv AS Tallinna Moekombinaat rajab Peterburi, Tartu, Järvevana ja Suur-Sõjamäe teede ristumiskohta 130 400 m2 üldpinnaga kaubanduskeskuse. Rajatava kaubanduskeskuse ankurrentnik on Selveri hüpermarket, mis hakkab paiknema ligi 6000 m2. Kokku tuleb rajatavasse keskusse 55 000 m2 üüritavat pinda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

27 + = 34

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?