Arhitektid loovad Mere puiestee äärde ideaalse linnaruumi

Eesti Arhitektide Liit korraldab nädala lõpul aktsiooni „Linnatänava 1:1 makett Mere puiestee näitel“.

Aktsiooni eesmärgiks on tuua välja Mere puiestee kasutamata potentsiaalid. Mere puiesteel kui peamisel Tallinna kesklinna merega ühendaval tänaval on kõik eeldused kujuneda esinduslikuks Tallinna peatänavaks – elavaks ja võimalusterikkaks ühenduslüliks kesklinna ja mere vahel, kus leidub tegevusi nii tallinlastele kui Tallinna külalistele.

Kavandatava linnaruumilise muudatuse eesmärgiks on ühendada Mere puiestee otstes olevad linna tuumikalad, mahendada liiklusbarjääri Vanalinna ja Kesklinna vahel ning Vanalinna ja Rotermanni kvartali jalakäijate alad sidusamalt ühendada.

Mere puiestee on tänav, kus peatuvad pea kõigi Tallinna külastavate kruiisituristide ekskursioonid. Seega on tegemist kohaga, mis loob paljudele välismaalastele Tallinnast esimese vahetu mulje.

“Linnatänava 1:1 makett Mere puiestee näitel” kirjeldab olemasolevasse linnaruumi kolmemõõtmeliselt visandatuna ideed, milline võiks olla kaasaegne mitmekesise kasutajaskonnaga arvestav linnatänav.

Mere puiestee Inseneri tänava ja Kanuti tänava vaheline tänavalõik korraldatakse kolmeks päevaks ümber jalgratturi ja jalakäijasõbralikuks kaasaegseks linnatänavaks, tekib kõigi liiklejate jaoks hästi toimiv, huvitav ja sidus tänavaruum.

Autoliikluse piirkiirust sellel lõigul ajutiselt vähendatakse, tähistatakse uued jalgrattateed ja jalakäijate alad. Tänavale tuuakse uusi tegevusi, atraktsioone ja võimalusi. Aktsiooni käigus püütakse leida vastuseid küsimusele, milline peaks olema Mere puiestee kui Tallinna ühe visiitkaart-tänava nägu.

Ürituse korraldajal lasub kohustus liikluskorralduse muudatustest meediavahendite kaudu avalikkust informeerida.

Linnavalitsus annab nimetatud aktsiooni läbiviimisega seoses Eesti Arhitektide Liidule loa sulgeda 30. augustil kella 5.00-st kuni 1. septembril kella 23.59-ni Mere puiestee Inseneri tänava ja Kanuti tänava vahelise lõigu mere poole kulgeva sõidusuuna parempoolse sõiduraja ja sõidutee äärde jäävad kõik parkimiskohad. Ühtlasi vabastatakse Eesti Arhitektide Liit teede ja tänavate sulgemise maksu tasumisest.

Eesti Arhitektide Liit peab tagama suletava ala tähistamise liiklusmärkide ja liikluskorraldusvahenditega, elanike ja asutuste juurdepääs liikluseks suletud piirkonda ning linnaelanike õigeaegse teavitamise liikluskorralduse muudatustest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 3 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?