Arutleti Õismäe tuleviku üle

Haabersti linnaosa halduskogu ja Tallinna Linnaplaneerimise Amet korraldasid seminari, kus arutleti põhjalikult Õismäe asumi tuleviku üle. Peamisteks teemadeks kujunesid 30 aastat tagasi planeeritud tervikliku elukeskkonna säilitamine ning võimalikud uusehitised.

Linnaosavanem Taavi Rõivase sõnul on kulutulena levinud uudised Õismäele uute kõrghoonete rajamisest selgelt ennatlikud. “Me ei välista uute hoonete rajamist Õismäele, kuid kõik uusehitised peavad arvestama nii väljakujunenud sümmeetria ja ehitusmahtude kui naabruses asuvate hoonetega. Ajakirjanduses on näidatud visioone, mis panevad ehmuma iga Õismäe elaniku.”

Rõivas peab oluliseks ka õismäelaste arvamust: “Iga võimaliku uue hoone rajamisele peab eelnema avalik arutelu. Peame olema kindlad, et uus hoone väärtustab keskkonda mitte ei kahjusta seda.”

“Linnaosavalitsuse ja linnaplaneerijate hea koostöö on mõistliku arengu eeltingimus,” ütles abilinnapea Ülle Rajasalu: “Ühelt poolt elanikke huvisid arvestav poliitiline sisend ning teisalt professionaalne lähenemine tagavad kvaliteetse lõpptulemuse.” Tallinna Linnaplaneerimise Ametis on ettevalmistamisel ka Õismäe ehitusmäärus, mis fikseerib Õismäe arenguvõimalused ja -kitsendused linna õigusaktina.

Haabersti halduskogu liikmed külastasid seminari käigus ka Pirita linnaosa uusi arendusrajoone.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika